Wakacje już za nami, ale zawsze można je powspominać, ćwicząc jednocześnie jęzk niemiecki! 

Czytaj więcej... >W ramach programu Science & Culture klasy pierwsze przystąpiły do projektu „Twarze Teatru", który zakłada udział uczniów w spektaklach teatralnych i krótkich warsztatach online.  Uczniowie zobaczą 3 różne formy teatralne: muzyczną, improwizowaną oraz storytelling, zapoznają się z cechami charakterystycznymi każdej z form oraz wykorzystywanymi w nich technikami. 

Czytaj więcej... >Uczennice klas ósmych: Pola, Tosia, Ania i Maja przygotowały prezentację i poprowadziły rozmowy ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami na temat tolerancji. Zarówno prowadzące, jak też uczniowie klas młodszych wykazali się dużą wiedzą i orientacją we współczesnych wydarzeniach.  Wielkie brawa za świetnie przygotowany pokaz! 

Czytaj więcej... >Słowo kodowanie, w ostatnim czasie zyskało szerokie znaczenie. Słowo to, wcześniej utożsamiane było głównie z szyfrowaniem słów i danych, czyli zakodowaniem ich. Obecnie słowo „kodowanie” jest utożsamiane z programowaniem, czyli pisaniem linijek kodu, który będzie zrozumiały dla maszyny/komputera. Pomiędzy te definicje wpisuje się: „Kodowania na dywanie”. 

Czytaj więcej... >Wdrażamy w życie nasz innowacyjny matematyczny projekt "Matematyka w działaniu, czyli obudzić olbrzyma". Co tydzień uczniowie otrzymują dawkę praktycznej wiedzy przekazywanej w bardzo przyjazny sposób. Widać, że nasz pomysł przypadł im do gustu! 

Czytaj więcej... >