Nasza szkoła, oprócz wykwalifikowanej kadry, oferuje swoim uczniom świetnie wyposażone pracownie przedmiotowe. Klasy w Primusie są jasne i przestronne. W każdej sali znajduje się komputer i rzutnik. Nasze klasopracownie wyposażone są w nowoczesne tablice interaktywne, które dają nauczycielom nieograniczone możliwości w procesie nowoczesnego kształcenia, a także w Apple TV.

 

Pracowania fizyczna - Grawiton

Grawiton to pole do eksperymentów, obserwacji i empirycznej nauki! Tutaj na każdej lekcji coś się dzieje - albo przy wykorzystaniu wielkiego, dotykowego ekranu, albo za pomocą naukowych przyrządów. Dzięki specjalnym skrzynkom umieszczonym w ławkach można także przeprowadzać doświadczenia przy użyciu prądu.


Pracownia techniczna

Pracownia techniczna to jasna, nowocześnie wyposażona sala, w pełni dostosowana do prowadzenia urozmaiconych zajęć technicznych – od obróbki drewna po zajęcia kulinarne. Mali smakosze mogą korzystać z nowoczesnej kuchni indukcyjnej, piekarnika elektrycznego, mikserów. W naszej pracowni powstają małe dzieła sztuki hande made – makiety, karmniki dla ptaków, origami i wiele więcej.


Pracownia przyrodnicza

Pracownia przyrodnicza, dzięki swemu wyposażeniu, rozwija w naszych uczniach ciekawość świata. Pełno tu map, globusów, skał, muszli i modeli. Wszystko po to, by uczniowie mogli „dotknąć” otaczającego nas świata przyrody. Dzięki nowoczesnym mikroskopom, także mikroświat jest dostępny dla naszych uczniów. Nasi podopieczni mogą również opiekować się rybkami w akwarium oraz dbać o egzotyczne rośliny doniczkowe.


Pracownia plastyczna

W pracowni plastycznej możemy przez chwilę poczuć się jak w galerii sztuki – na ścianach wiszą małe arcydzieła, namalowane przez naszych uczniów, półki wypełnione są rzeźbami z gliny. Artystycznego ducha podkreślają sztalugi, pędzle i słoiki z kolorowymi farbami. Twórczej pracy sprzyjają przestronne stoły, stanowiska do pracy przy sztalugach, jasne wnętrza oraz zaplecze pełne materiałów dla dużych i małych artystów.


Pracownia muzyczna

Pracownia muzyczna to kameralna, przytulna sala, w której nasi uczniowie mogą obcować ze światem muzyki. Do ich dyspozycji jest pianino Yamaha, gitara, instrumenty perkusyjne oraz bogata płytoteka muzyki poważnej. Uczniowie mogą wygodnie na dywanie ćwiczyć grę na różnych instrumentach, a na dużym ekranie oglądać koncerty muzyki klasycznej.


Pracownia chemiczna

Pracownia chemiczna wyposażona jest w dygestorium, posiada zaplecze chemiczne. Warunki sprzyjają pracy laboratoryjnej techniką "chemii w małej skali". Uczniowie mają możliwość zobaczyć, usłyszeć i poczuć efekty swojej pracy lub obserwować pokazy wykonane przez nauczyciela. W pracowni znajdują się niezbędne do nauki chemii pomoce dydaktyczne. 

 


Pracownia informatyczna

W pracowni informatycznej czeka na uczniów 18 stanowisk z nowoczesnymi komputerami i wygodnymi krzesłami, dostosowanymi do pracy przed monitorem. Uczniowie pracują w środowisku Windows 7, do ich dyspozycji jest pakiet Office. Całości dopełniają nowoczesne meble, przestronna i jasna, klimatyzowana sala, w której praca naszych młodych informatyków jest prawdziwą przyjemnością.


Pracownia historyczna

Replika husarskiej szabli, osiemnastowieczny samowar czy kurtka żołnierska polskiego legionisty z 1919 roku to tylko niektóre eksponaty, wśród których uczniowie czują, że historia jest wciąż żywa i można jej dotknąć. Z tablic edukacyjnych spogląda Józef Piłsudski jak żywy - zalogowany na Facebooka, którego lajkuje Stefan Żeromski. Po pokrywającym ścianę planie Warszawy można pisać suchościeralnym markerem i pokazywać, gdzie w naszej małej ojczyźnie i stolicy Polski rozgrywały się najważniejsze wydarzenia dziejów narodowych. Pracownia historyczna umożliwia uczniom rozwoj pasji i zrozumienie przeszłości.