Nabór uzupełniający do klas 7. dwujęzycznych


W klasach dwujęzycznych oferujemy 6 godzin języka angielskiego tygodniowo, w tym jedną konwersacji z native speakerem. 18-osobowe klasy są dzielone na dwie grupy językowe, zgodnie z poziomem zaawansowania. Podczas zajęć z angielskiego młodzież doskonali swoje umiejętności z zakresu:

  • swobodnej rozmowy w języku obcym
  • wiedzy o literaturze, kulturze, geografii obszarów anglojęzycznych
  • struktur gramatycznych i semantycznych związanych z tematyką realizowaną na przedmiotach realizowanych dwujęzycznie

Część lekcji - historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, informatyka, muzyka oraz wychowanie fizyczne - jest realizowana dwujęzycznie. Oznacza to, że podczas zajęć od 30% do 70% materiału realizuje się po angielsku. Pozwala to na wprowadzanie nowego słownictwa oraz utrwalanie wiedzy z zakresu gramatyki.

Warto wiedzieć, że liczebność przyszłorocznych klas siódmych zwiększy się o dwa miejsca w każdej klasie - z 16 do 18 - co oznacza, że w ramach naboru przyjmiemy maksymalnie 8 osób. Więcej o zasadach prowadzenia oddziałów dwujęzycznych w naszej szkole można przeczytać tutaj.

Do 15 kwietnia trwa elektroniczna rejestracja na egzaminy wstępne. Zachęcamy do zapisów!


Dlaczego Primus?

Fundacja Primus już od ponad 30 lat kształci warszawskie dzieci i młodzież. Opieramy swoją działalność o trzy filary: wysoką jakość nauki, podmiotowość uczennic i uczniów oraz sport. Z pomocą profesjonalnej kadry kładziemy duży nacisk na efekty nauczania, które co roku widzimy w wynikach naszych podopiecznych na olimpiadach przedmiotowych oraz maturach. Dzięki niewielkim klasom utrzymujemy rodzinny charakter szkoły, a do każdej osoby podchodzimy indywidualnie. Nie korzystamy z dzwonków, a podczas przerw zachęcamy do korzystania ze wszechobecnych kanap czy stołu do ping-ponga. Równie ważny jest dla nas aspekt fizyczny - dzięki pełnowymiarowej hali, boiskom zewnętrznym oraz siłowni plenerowej dysponujemy szeroką gamą możliwości organizowania zajęć wf. Ci bardziej chętni mogą uczestniczyć w wewnętrznych i zewnętrznych zawodach, a ci mniej - wyciszyć się podczas spaceru z kijkami po lesie Kabackim czy jogi.

Co ważne, nie jesteśmy szkołą prywatną, a niepubliczną - co oznacza, że całą naszą nadwyżkę finansową inwestujemy w dalszy rozwój szkoły.


Harmonogram

26 lutego - 15 kwietnia – składanie deklaracji „Potwierdzenie woli przystąpienia dziecka do oddziału dwujęzycznego"

16 kwietnia – test z języka polskiego i matematyki

17 kwietnia – test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego oraz drugiego języka obcego (do wyboru: niemiecki, francuski, hiszpański)

22-23 kwietnia – rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim

23-24 kwietnia – indywidualne rozmowy z osobami kandydującymi i ich rodzicami

25 kwietnia – informacja o przyjęciu do NSP47

26-30 kwietnia – podpisywanie umów oświatowych

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z naszym sekretariatem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Regulamin oraz wymagania

Regulamin rekrutacji → pobierz

Wymagania z języka angielskiego do oddziału dwujęzycznego → pobierz

Wymagania z języka hiszpańskiego do oddziału dwujęzycznego → pobierz

Wymagania z języka niemieckiego do oddziału dwujęzycznego → pobierz

Wymagania z języka francuskiego do oddziału dwujęzycznego → pobierz

Wymagania z języka polskiego do oddziału dwujęzycznego → pobierz

Wymagania z matematyki do oddziału dwujęzycznego → pobierz

Potwierdzenie woli przystąpienia dziecka do oddziału dwujęzycznego NSP 47 → pobierz