3 DNI 30-LECIA ZA NAMI❗️❗️❗️

 

Od 8 do 10 czerwca 2022 roku obchodziliśmy 30 lat istnienia Fundacji Primus. Jubileusz odbył się pod honorowymi patronatami Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana oraz firmy iSpot.

Obchody rozpoczęły się w środę 8 czerwca w auli o godz. 8:15. Mieliśmy przyjemność oglądać cztery występy teatralno-muzyczne dla wszystkich grup wiekowych. Pierwszy wystąpił Mały Teatr prowadzony przez p.Anitę Macyszyn w przedstawieniu "Brzechwa Dzieciom". Dziękujemy za wspaniały występ! Następnie swoim niesamowitym talentem wokalnym zaskoczyły nas dziewczynki z "The Voice of Primus" - konkursu piosenki anglojęzycznej. Występowały: Hanna i Zuzanna Siekierzyńskie, Zofia Gajkowska oraz Ewa Hajczewska pod kierunkiem p.Agnieszki Kwiatkowskiej i p.Joanny Kaśnikowskiej. Podczas "Językowego Pokazu Muzycznego" zorganizowanego przez p.Mignę Buchelt mieliśmy przyjemność oglądać występ taneczny oraz muzyczny w trzech językach - hiszpańskim, francuskim i niemieckim. Ogromną niespodzianką okazali się goście: Yoilan Harriet i Noel Horta Sanchez, którzy są znanymi gwiazdami sceny latynoamerykańskiej w Europie. Środowe obchody zakończyły się spektaklem z niezwykłym przesłaniem "Love Not Hate" przygotowanym przez Teatr Demokratyczny pod kierunkiem p.Agaty Świętochowskiej i p.Rafała Filipskiego wraz z rozśpiewanymi dziewczynkami z The SuPrimus prowadzonymi przez p.Annę Wacurę.

Szczególne podziękowania dla Aleksandra Uryna z 7b - naszego ucznia, któremu zawdzięczamy zdjęcia oraz filmy!

Drugi dzień obchodów - czwartek, 9 czerwca - trwał od 9:00 do 15:00 dla uczniów szkoły podstawowej. Składał się z trzech części. Pierwszą była gra sportowa pełna zadań i wskazówek przygotowana przez naszych nauczycieli WF-u pod kierunkiem p.Iwony Gralewskiej - wymagała wielu godzin organizacji, za które bardzo dziękujemy! W drugą część zaangażowana była cała szkoła - wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali "Primusowe Miasteczko" - dekorowali swoje klasy w motywach lat 90. oraz wymyślali zadania, które rozwiązywane były podczas obchodów 30-lecia. WYŁONILIŚMY ZWYCIĘSKIE KLASY - informacja zostanie przekazana na zakończeniu roku szkolnego. Ostatnią częścią był odbywający się na terenie szkoły piknik. Uczniowie mieli okazję zagrać w bule, mölkky, w koszykówkę, przejść tor przeszkód, pomalować specjalnie przygotowaną przez animatorów ścianę, spędzić czas na dmuchanych zamkach, poskakać na bungee, wejść do kuli w basenie z wodą, zapleść kolorowe warkocze, pomalować twarz, zrobić sobie tatuaż, pobawić się bańkami mydlanymi, porobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, pościgać się małymi samochodami oraz odpocząć na leżaku!

Dodatkowo, odbyło się wyzwanie, polegające na wykonaniu serii ćwiczeń przez jak największą liczbę osób - gratulujemy każdemu, kto w pełnym słońcu i prawie 30 °C podjął się tej próby, a nie była to jedna osoba! Wyzwanie rzuciła (oraz brała w nim udział!) p.Agnieszka Zubrycka. Tego dnia zakopywaliśmy też Kapsułę Czasu pełną życzeń napisanych przez naszych uczniów dla przyszłych pokoleń oraz odsłanialiśmy mural namalowany na ścianie budynku NLO. Mimo zapowiadanych burz pogoda dopisała - przyjemnym ochłodzeniem była lemoniada!

Tymczasem uczniowie naszego liceum wybrali się na zorganizowaną przez p.Monikę Sepołowicz oraz wymagającą mnóstwa pracy grę terenową - dziękujemy! Licealiści odgadywali nauczycieli ze starych zdjęć, przebierali się w stroje lat 90., nakręcali teledysk (dziękujemy p. Pawłowi Chołujowi za samochód!), grali w gumę i pisali limeryki!

Trzeci i zarazem ostatni dzień 30-lecia odbył się w piątek 10 czerwca i składał się z dwóch części. Pierwsza - oficjalna - odbyła się o 10:00, a głównym punktem programu była ceremonia nadania nowego sztandaru oraz uhonorowanie trzydziestu pracowników z najdłuższym stażem pracy w Fundacji Primus. Mieliśmy przyjemność gościć nie tylko obecnych, ale i byłych pracowników szkół, sympatyków, partnerów oraz gości specjalnych: Burmistrza Dzielnicy Ursynów - pana Roberta Kempę, Dyrektora Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana - pana Rafała Dymka oraz księdza proboszcza Ignacego Dziewiątkowskiego. Dziękujemy p.Elżbiecie Paradowskiej-Dzierżek za organizację, p.Rafalowi Filipskiemu za prowadzenie wydarzenia oraz p.Annie Wacurze z zespołem za oprawę muzyczną. O 18:00 miał miejsce wieczorek kulturalny - "Talenty 30-lecia", podczas których grali i śpiewali nasi absolwenci. Ta część prowadzona była przez p.Barbarę Łubkowską wraz z p.Bartkiem Wójtowiczem - dziękujemy organizatorom oraz występującym. Obchody zakończyliśmy balem i zjazdem absolwentów.

 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i organizację 🥰

także p.Ewie Wizgird-Stefanow za dekorację szkoły i p.Bartkowi Wójtowiczowi za nagłośnienie i oprawę techniczną


Zapraszamy do obejrzenia filmu, specjalnie nakręconego na 30-lecie Fundacji Primus ❗️

Dodatkowo, zachęcamy do powspominania z filmem sprzed lat!


Hasło do GALERII: Szuman


PIERWSZY DZIEŃ obchodów 30-lecia Fundacji Primus, czyli Dzień Kulturowy już za nami ❤️❤️❤️

Czytaj więcej --> LINK

GALERIA ŚRODA


Odbył się już DRUGI DZIEŃ obchodów - Dzień Projektowy ❗️❗️❗️

Podczas gdy nasi licealiści wzięli udział w grze terenowej w motywach lat 90.,

szkole odbywały się: piknik, gra sportowa i "Primusowe Miasteczko" ❤️

GALERIA CZWARTEK

ZDJĘCIA Z FOTOBUDKI


TRZECI DZIEŃ i zarazem ostatni był pełen wzruszeń ❤️

Rano podczas części oficjalnej przyjęliśmy nowy sztandar, a wieczorem odbył się Zjazd Absolwentów 🥰

GALERIA PIĄTEK 10:00

GALERIA PIĄTEK 18:00

FILM PIĄTEK 18:00


Zapraszamy na naszego facebooka, pod #30lecie


WYZWANIE NA 30-LECIE!

 

Ile osób z Primusa może ćwiczyć w jednym miejscu, w jednym czasie❓❓❓

 ❤️ Plank, przysiady, pompki i proste kroki do muzyki "Can't hold us" ❤️

Dwa flmiki pomogły nam się przygotować (nr 1 nr 2).

Podczas obchodów 30-lecia Fundacji Primus zrobiliśmy niezły hałas i pokazaliśmy naszą wspólna energię ❗️


Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom

za wsparcie przy naszych pierwszych działaniach.

 

Wzdłuż primusowego płotu już rośnie... 300 heder na 30-lecie!

  

 

Szczególne podziękowania za inicjatywę Pani Barbary Łubkowskiej 🥰 


 


Mamy patronaty!!!