Od zeszłego roku można przekazywać organizacjom pozarządowym 1,5% podatku. Zachęcamy do ponownego wsparcia Fundacji Primus.

Będzie nam bardzo miło, jeśli PIT 2023 rozliczysz na rzecz Primusa.


Rok 2022 to długo wyczekiwana modernizacja nagłośnienia i oświetlenia auli. Dzięki tej inwestycji młodzież może prezentować swoje talenty w profesjonalnych warunkach!

 


Wraz z 2021 r. dzięki środkom otrzymanym z odpisów podatków otworzyliśmy kapitalny, sensoryczno-edukacyjny plac zabaw!

 

  

Podziękowania Prezes Zarządu za wsparcie rodziców ►


2020 rok przyniósł nam nową strefę outdoorową. Zachęcamy do korzystania i relaksowania się!


W 2019 r. dzięki Waszemu wsparciu wybudowaliśmy zieloną klasę, bieżnię i skocznię do skoku w dal! 


Drodzy rodzice!

Fundacja Primus posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że można przekazać nam darowiznę w postaci 1,5% podatku podczas corocznego wypełniania deklaracji PIT poprzez podanie naszego numeru KRS: 0000127973.

 

Wpłaty z poprzednich lat przeznaczyliśmy na rozwój i doskonalenie zdolności językowych uczennic i uczniów, pokrycie kosztów związanych z udostępnieniem infrastruktury sportowej Fundacji dla dzieci i Państwa w weekendy, wsparcie edukacji poprzez realizację zgłoszonych projektów uczniowskich oraz modernizację hali sportowej i remont drugiego boiska.

 

Polecając tę formę gromadzenia funduszy, przeznaczanych na cele statutowe i poprawę warunków nauczania naszych dzieci, prosimy także o zainteresowanie nią Państwa przyjaciół i znajomych oraz poinformowanie ich, że mogą tą drogą wspomóc szkołę i jej społeczność.

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie, Zarząd Fundacji Primus.


 

 

Osoba fizyczna i osoba prawna może przekazać w dowolnym momencie roku darowiznę na dowolnie wybraną organizacje pożytku publicznego (OPP) a taką jest Fundacja PRIMUS. Darowizna może być odliczona od podstawy opodatkowania w rocznym rozliczeniu podatkowym. Tylko osoby fizyczne rozliczające się liniowo nie mogą odliczyć żadnej darowizny.

Cele statutowe naszej Fundacji spełniają warunki Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, więc wpłaty darowizn dla Fundacji będą podlegać odliczeniu od podstawy opodatkowania darczyńców. Osoby prawne (firma, spółka itd.) od podstawy opodatkowania mogą odliczyć darowizny w kwocie do wysokości 10% (art. 18 ust. 1 pkt 1) uzyskanego dochodu rocznego (osoby fizyczne do 6%, art. 26 ust. 1 pkt 9).

 

W przypadku, gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji. W przypadku darowania rzeczy lub usług - dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.

Osoby prawne w przypadku ofiarowania darowizny składają formularz CIT-D. CIT-D to załącznik do rocznej deklaracji CIT-8 składanej obowiązkowo wraz ze sprawozdaniem finansowym osoby prawnej.

Osoby fizyczne, które rozliczają się według skali podatkowej muszą wpisać w PIT O (załącznikiem do PIT-u 28, 36 lub 37) dane organizacji, której przekazują darowiznę. Nie ma obowiązku, aby na przekazywaną darowiznę w formie wpłaty kwoty pieniężnej zawierać pisemną umowę między darczyńcą a organizacją.

Przekazanie i rozliczenie darowizny jest bardzo proste. Zachęcamy Państwa do udzielenia wsparcia finansowego szkołom Fundacji Primus. Być może również w Waszych firmach możecie wesprzeć darowizną szkołę Waszych dzieci.

Nr konta: 44 1140 1977 0000 2524 9700 1001

Nazwa: Fundacja PRIMUS

 

W przypadku jakichkolwiek pytań Zarząd Fundacji jest do Państwa dyspozycji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.