Dziękujemy za przekazanie 1% z podatku za rok 2021!

Od tego roku można przekazywać organizacjom pozarządowym 1,5% podatku. Zachęcamy do ponownego wsparcia Fundacji Primus.

 

Kilknij, aby powiększyć ►

 

Będzie nam bardzo miło, jeśli PIT 2022 rozliczysz na rzecz Primusa.


 

Dzięki Państwu wciąż możemy udoskonalać nasze szkoły i podnosić jakość oferty dla naszych uczniów!

Sensoryczno - interaktywny plac zabaw już jest! DZIĘKUJEMY heart

Od początku września nasi uczniowie korzystają z nowego sprzętu!

A to wszystko z funduszy pozyskanych z 1% podatków.

 

 

  


 Outdoorowa strefa rekreacji gotowa! Dziękujemy za Wasze wsparcie! smiley

 


W tym roku dzięki Waszemu wsparciu wybudowaliśmy Zieloną Klasę i Skocznię do skoku w dal! Bardzo dziękujemy Wam za zaufanie! smiley

 

 

Drodzy Rodzice!

 

Fundacja Primus posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że można przekazać nam darowiznę w postaci 1% podatku, podczas corocznego wypełniania deklaracji PIT: KRS 0000127973.

 

Wpłaty z poprzednich lat przeznaczyliśmy na rozwój i doskonalenie zdolności językowych uczniów, pokrycie kosztów związanych z udostępnieniem infrastruktury sportowej Fundacji dla Dzieci i Państwa w weekendy, wsparcie edukacji uczniów poprzez realizację zgłoszonych projektów uczniowskich oraz modernizację hali sportowej i remont drugiego boiska.

 

Polecając tę formę gromadzenia funduszy, przeznaczanych na cele statutowe i poprawę warunków nauczania naszych dzieci, prosimy także o zainteresowanie nią Państwa przyjaciół i znajomych oraz poinformowanie  ich, że mogą tą drogą wspomóc szkołę i jej uczniów.

 

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie, Zarząd Fundacji Primus.

 

 

 

Osoba fizyczna i osoba prawna może przekazać w dowolnym momencie roku darowiznę na dowolnie wybraną organizacje pożytku publicznego (OPP) a taką jest Fundacja PRIMUS. Darowizna może być odliczona od podstawy opodatkowania w rocznym rozliczeniu podatkowym.

  (tylko osoby fizyczne rozliczające się liniowo nie mogą odliczyć żadnej darowizny)

Cele statutowe naszej Fundacji spełniają warunki „Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” więc wpłaty darowizn dla Fundacji będą podlegać odliczeniu od podstawy opodatkowania darczyńców.

Osoby prawne (firma, spółka itd.) od podstawy opodatkowania mogą odliczyć darowizny w kwocie do wysokości 10% (art. 18 ust. 1 pkt 1) uzyskanego dochodu rocznego (osoby fizyczne do 6%, art. 26 ust. 1 pkt 9).

 

W przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji. W przypadku darowania rzeczy lub usług - dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.

Osoby prawne w przypadku ofiarowania darowizny składają formularz CIT-D.

CIT-D to załącznik do rocznej deklaracji CIT-8 składanej obowiązkowo wraz ze sprawozdaniem finansowym osoby prawnej.

Osoby fizyczne, które rozliczają się wg skali podatkowej muszą wpisać w PIT O (załącznikiem do PIT-u 28, 36 lub 37) dane organizacji, której przekazują darowiznę.

Nie ma obowiązku, aby na przekazywaną darowiznę w formie wpłaty kwoty pieniężnej zawierać pisemną umowę między darczyńcą a organizacją.

Przekazanie i rozliczenie darowizny jest bardzo proste, zachęcamy Państwa do udzielenia wsparcia finansowego szkołom Fundacji PRIMUS, prosimy sprawdźcie w Waszych firmach czy możecie wesprzeć darowizną szkołę Waszych dzieci.

Nr konta: 44 1140 1977 0000 2524 9700 1001

Nazwa: Fundacja PRIMUS

 

W przypadku jakichkolwiek pytań Zarząd Fundacji jest do Państwa dyspozycji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Dziękujemy za przekazanie 1% za rok 2021