najnowsze wpisy

WYMIANA ZE SZKOŁĄ Z WALENCJI

W dniach 27.11-02.12. piętnastu uczniów z naszych szkół uczestniczyło w wymianie ze szkołą w Walencji. Hiszpańscy uczniowie przygotowali nam moc atrakcji: ciekawe warsztaty, wycieczki krajoznawcze, pyszną paellę.

Czytaj więcej... >Nasza czołowa alpejka

W drugi weekend listopada na Szczęśliwicach odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Nasza czołowa alpejka, Aleksandra Wojcik z klasy IIb, wygrała trzy konkurencje (slalom, gigant i kombinacja), a w czwartej (slalom carvingowy) zdobyła srebro. Ola w gigancie miała także czas zawodów, co oznacza, że uzyskała najlepszy czas wśród wszystkich startujących zawodników.
Ogromne gratulacje!


Konkursy z języka niemieckiego

W bieżącym tygodniu odbyły się 2 konkursy z języka niemieckiego.

W czwartkowym Mazowieckim Konkursie Języka Niemieckiego próg 85 % uzyskało 5 uczniów naszego gimnazjum i awansowało do II ETAPU: Mikołaj Drabik, Julia Ibsen, Maciej Chrzanowski, Hania Kuzdra i Jan Wagner.

Czytaj więcej... >Landeskundequiz

W szkolnym etapie Landeskundequiz - niemieckojęzycznej edycji Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego wyłoniono 7 przyszłych finalistów:

Michał Szymański, Marek Kęsik, Jan Wagner, Maciej Chrzanowski, Julia Ibsen, Jakub Gizmajer, Karolina Grabowska.

GRATULUJEMY !!!Wyjazd klas II do Torunia

20 listopada klasy 2 gimnazjalne wybarły się na całodniową wycieczkę naukowo - turystyczną do Torunia

Uczniowie wykonywali doświadczenia pod czujnym okiem pracowników Chemii w Małej Skali mieszczącej się w Kamienicy Alchemika na rynku w Toruniu. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu miasta, gimnazjaliści spacerowali w towarzystwie przewodnika, który opowiadał o historii Torunia, odwiedzili min. miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem. W Żywym Muzeum Piernika sami przygotowali ciasto i wykonali pierniki.Zobacz wszystkie