Spis treści

 

 

DANCE MA SENS 2021

 

REGULAMIN - pobierz

Zapraszamy do zgłoszeń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Agnieszka Zubrycka – nauczyciel WF

Tel:  609 342 414


Dance Ma Sens. Międzyszkolny Konkurs Tańca w Primusie. To już V edycja?

Ale jak to było tak od początku? 

 

Jeszcze kilka lat temu każdy gimnazjalista miał obowiązek zrealizowania projektu edukacyjnego, wpisywanego na świadectwie ukończenia szkoły. A że na mojej drodze stanęło sześć fantastycznych istot, których pasja i energia pokryły się z moją pasją i energią- wymyśliłyśmy temat projektu w ramach lekcji wf-u „Organizacja Międzyszkolnego Konkursu Tańca”. Ola, Zuzia, Natalia, Kasia, Wiktoria, Weronika- sześć wspaniałych. 

 

Niezwykłe, młode kobiety. Pełne zapału i energii. Każda realizowała swój zakres działań, by w końcu w całości móc podziwiać swój talent organizacyjny podczas samej imprezy. Niesamowite przeżycie i niezapomniane wspomnienia po dziś dzień. 

Z roku na rok- przybywało uczestników, przybywało szkół. Otrzymaliśmy patronat Burmistrza Dzielnicy Ursynów, w ostatniej edycji także patronat Urzędu Marszałkowskiego. W trwającej edycji uczniowie mogą zdobyć punkty na świadectwie. Bartek Wójtowicz i Darek Andrzejuk- dwóch już niestety naszych licealnych absolwentów- towarzyszyło mi w tej przygodzie jako pomoc przy organizacji oraz prowadzący w kolejnych edycjach. Niezastąpieni. 

Właśnie w tej chwili na platformie Flipgrid odbywa się pierwszy etap Dance Ma sens EDYCJA ZDALNA dla solistów. Do konkursu zgłosiły się 24 szkoły. Szkoły Fundacji Primus reprezentuje 7 uczestników. 

V Międzyszkolny Konkurs Tańca Dance Ma Sens składa się z dwóch etapów- etap do muzyki własnej, a następnie dla najlepszych- etap do muzyki organizatora. Uczestnicy umieszczają materiały filmowe ze swoją choreografią na platformie Flipgrid- w pod-folderach zgodnie ze swoją kategorią wiekową i taneczną. I co ważne wszyscy uczestnicy mogą oglądać nawzajem swoje prezentacje.  

Tu należą się ogromne podziękowania panu Januszowi Wierzbickiemu, który zadbał o stronę techniczną wydarzenia oraz panu Michałowi Kwaśniewskiemu za pomoc przy promocji i realizacji tego projektu.  Konkurs trwa.  

Komisja sędziowska po obejrzeniu prezentacji przyznaje punkty za technikę, choreografię oraz wrażenie artystyczne. Skład komisji sędziowskiej można poznać pod linkiem: 

https://primus.com.pl/index.php/tradycje/dance-ma-sens?start=1

Ostateczne wyniki drugiego etapu poznamy najpóźniej 31 maja. Najlepsze występy będzie można podziwiać na fb i na stronie naszej szkoły.  

Życzę Wszystkim powodzenia! 

Agnieszka Zubrycka