Nasza szkoła nie tylko przygotowuje uczniów do konkursów dzielnicowych, międzydzielnicowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, jest także organizatorem i gospodarzem trzech znanych i lubianych konkursów międzyszkolnych.

 

VII MIĘDZYSZKOLNY QUIZ REALIOZNAWCZY

Zapraszamy uczniów klas 5-8 do wzięcia udziału w VII Międzyszkolnym Quizie Realioznawczym. Jest to konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Konkurs ma dwa etapy - szkolny (3 grudnia, poniedziałek) oraz finał (18 lutego 2019, poniedziałek). 

Regulamin → kliknij

 

DZIELNICOWY KONKURS "PRYMUSI FRAZEOLOGII"

Czy gruszek się nie zasypia czy nie zasypuje w popiele?   Co znaczy patrzeć na świat przez różowe okulary?   Z tymi i innymi zagadkami naszego pięknego języka zmagają się co roku pasjonaci frazeologii. Konkurs dzieli się na dwie kategorie – plastyczną i pisemną. Jest skierowany do uczniów klas V i VI. W części plastycznej uczniowie mają za zadanie zilustrować wylosowany związek frazeologiczny, w części pisemnej rozwiązują test pełen zagadek frazeologicznych. Obie formy to duża dawka pozytywnych emocji.

Zapraszamy, rok rocznie w kwietniu do naszej szkoły. 

Do pobrania: 

Zaproszenie → kliknij

Deklaracja → kliknij


DZIELNICOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI i PROZY im. KS. JANA TWARDOWSKIEGO

Co roku w maju uczniowie klas I-III szkół podstawowych spotykają się w naszej szkole, by obcować z piękną poezją ks. Jana Twardowskiego, w której pełno dobrych uczuć, jak miłość, przyjaźń, szacunek do świata roślin i zwierząt. Najmłodsi uczniowie dzielnie walczą z tremą, występując przed przyjaznym jury. Wrażenia zostają na długo w pamięci, zarówno rodziców, jak i uczniów. Oto fragment wiersza ks. Twardowskiego o wyprawie do lasu:

Poszedłem w lasy ogromne szukać
buków czerwieni
jeżyn dojrzałych dzięciołów małych
rogów jelenich
jagód prawdziwych wilg piskląt żywych
mrowiska (…)

Regulamin  kliknij

Protokół zgłoszenia   kliknij


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY 1 z 12

Pomysł na konkurs został zaczerpnięty ze znanego teleturnieju. Uczniowie klas IV w pełnych emocji rozgrywkach rozwiązują zadania matematyczne. Odbyło się już siedem edycji konkursu, z niecierpliwością czekamy na kolejne. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią zabawę z matematyką.