Przyjazna atmosfera i indywidualne podejście - to najczęstsze odpowiedzi naszych uczniów, kiedy pytamy ich, co najbardziej cenią w Primusie. Dbamy o poczucie komfortu i rozwój każdego ucznia, bez wyjątku.

To byłoby niemożliwe bez wspaniałej kadry pedagogicznej, bo Primus to nie tylko budynek z nowoczesną infrastrukturą, ale też zespół profesjonalnych i lubiących swoją pracę pedagogów! 

Chcemy przybliżyć Wam sylwetki naszych nauczycieli, ale jak przystało na Primusa, zrobimy to w sposób niestandardowy. Pokażemy Wam niezwykłe pasje pracowników Primusa, które nie muszą być dla Was oczywiste.


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYWIADAMI Z NASZYMI NAUCZYCIELAMI PROWADZĄCYMI LEKCJE Z PASJĄ heart

Lidia Bodaszewska
Kinga Balcerowska
Rafał Filipski
Anna KrześniakLidia Bodaszewska smiley wicedyrektor szkoły podstawowej / Informatyka, EW

Na pewno każdy biegacz wiele razy słyszał pytanie: Dlaczego biegasz, po co się męczysz? Moi znajomi także zadają mi TO pytanie: "Dlaczego, niczym nieprzymuszona wychodzę z domu, by pobiegać, kiedy mogłabym poleniuchować po ciężkim dniu w pracy". Owszem mogłabym, ale już nie chcę.

Moja prawdziwa przygoda z bieganiem zaczęła się tak naprawdę niedawno, bo w 2017 roku. Potrzebowałam samotności i wyciszenia, by przemyśleć życiowe dylematy i oderwać się od szarej rzeczywistości. Szukałam "recepty na życie". Pomyślałam o bieganiu, które powoli zaczęło wyznaczać mi nowy styl życia. Owszem, były wzloty i upadki, łapałam kontuzje jak każdy początkujący biegacz, ale nie poddałam się. Brnę dalej, tzn. biegam.

Obecnie nie wyobrażam sobie życia bez biegania. Podczas biegu można dużo przemyśleć i uzyskać odpowiedzi na dręczące pytania. Biegam, by myśleć pozytywnie. Biegam, by uciec od codzienności. Biegam, by poczuć  endorfiny. Warto, abyście i Wy Moi Kochani poczuli te endorfiny, które uwalniają się podczas aktywności fizycznej i nagle ogarnia Was uczucie szczęścia.

Dodam jeszcze, że... zacząć można w każdym wieku, nawet przed emeryturą

Zobacz więcej zdjęć.

Do zobaczenia na biegowych ścieżkach yes


 

Migna Buchelt - Język Hiszpański

 

Jedną z moich wielkich pasji zawsze było bycie nauczycielem hiszpańskiego.

Poza zawodem również we mnie są pasje kulinarne, malowanie akrylem i olejem, projektowanie cyfrowe.

Dzięki nim mogłem uczestniczyć w międzynarodowych konkursach graficznych, znanych konkursach kulinarnych w mediach telewizyjnych, wielokrotnie zdobywając pierwsze miejsca.

Dzięki tym doświadczeniom moja praca jako nauczyciela jest bardzo przyjemna. Mogę przekazywać uczniom na wiele sposobów znaczenie kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej, łącząc swoje umiejętności ze środkami pedagogicznymi, które rządzą obecną edukacją.

 

Zobacz więcej zdjęć.

 

 


Agnieszka Zubrycka smiley wychowanie fizyczne

Ze sportem związana od 9 roku życia. Sport kształtuje otwartość do ludzi, pewność siebie i samodyscyplinę. Tym samym chciałaby zarażać młodych ludzi. Spędziła połowę życia na parkiecie- wiedząc, że taniec i muzyka na zawsze pozostaną w jej sercu. Tak narodził się Dance Ma Sens organizowany w liceum Fundacji Primus. Obecnie największym jej przyjaciółmi stali się- mobilność, skakanka, powięź i plank.

 

 


Rafał Filipski smiley język polski 

Mam dwie pasje, które trwają już wiele, wiele lat. Pierwszą z nich jest teatr. Już od dzieciństwa występowałem we wszystkich przedstawieniach szkolnych oraz w czasie trwania studiów należałem do teatru amatorskiego. Dziś ze względu na dużą liczbę obowiązków brakuje mi czasu na wcielanie się w role aktorskie. Jednak nadrabiam tym, że kilka razy w miesiącu uczęszczam na różnorakie spektakle teatralne. I to jest coś wspaniałego! Kocham teatr za to, że w żaden sposób nie ogranicza on nikogo. Oglądając przedstawienia zawsze przenoszę się do innego świata i zapominam o problemach dnia codziennego.

Drugą pasją jest las. Latem i jesienią ruszam na podbój lasów, aby uzbierać pełne kosze i wiadra leśnych skarbów - jagód i grzybów. Uwielbiam jajecznicę z kurkami i pierogi z jagodami. Popularne są grzybowe przetwory: grzyby suszone, marynowane czy zamrożone. W moim rodzinnym domu nigdy ich nie zabraknie. I pamiętajcie, najlepsze grzyby są w syberyjskich lasach!

Zobacz więcej zdjęć.


Justyna Pałyska smiley język angielski

Od najmłodszych lat potrzebowałam przestrzeni plastycznej do pełni szczęścia. Najpierw były pastele olejne, później malowanie na szkle, a ponad 10 lat temu to właśnie ceramika skutecznie skradła moje serce. Każdego tygodnia przez trzy godziny “walczę” z gliną, szamotem, szkliwami i angobą. smiley Polecam wszystkim, którzy kochają tworzyć i chcieliby się zrelaksować. 

Zobacz więcej zdjęć.


Małgorzata Potrząsaj smiley edukacja wczesnoszkolna

Moją pasją są podróże, szczególnie poza miasto. Spędzanie czasu na łonie przyrody jest dla mnie ogromną przyjemnością. Uwielbiam wędrówki górskie, czy to latem, czy zimą. Wytropiłam zimą niedźwiedzia, a latem dane mi było go widzieć kilkakrotnie.

Zobacz więcej zdjęć.

 


Kamila Algawam smiley Native Speaker

Teaching is my passion and hugely rewarding to see young minds develop and grow. In my leisure time I enjoy rollerblading, horseback riding, dance, film, theatre directing and acting.