4 listopada 2020 roku zostały ogłoszone nowe obostrzenia związane z panującą sytuacją epidemiologiczną w Polsce. Do najważniejszych zmian, a związanych bezpośrednio z edukacją należą:

  1. Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada.
  2. Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada.
  3. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
  4. Szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 – od 9 listopada do 29 listopada.
  5. Istniejące przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.
Cóż to oznacza dla naszej szkoły?

Ad. 1     

Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada.

Uczniowie klas 4-8 kontynuują naukę zdalną wg ustalonych zasad nauczania zdalnego. Jeżeli ktoś z Państwa jeszcze nie zapoznał się z dokumentem pt. „Zasady nauczania zdalnego w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 47 im. Roberta Schumana Fundacji Primus w Warszawie”, opublikowanym na stronie szkoły, zachęcamy do lektury: Zasady nauczania zdalnego

Ad. 2     

Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych – od 9 listopada do 29 listopada.

                Do nauczania zdalnego dołączą także nasi uczniowie klas 1-3 → Zasady nauczania zdalnego  / § 4

Ad. 3     

Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, czyli nasze „zerówki” przychodzą do szkoły na zajęcia przedmiotowe i świetlicowe wg zmodyfikowanego planu lekcji - kliknij tuZadbamy także o pełne brzuszki naszych najmłodszych uczniów (śniadanie, obiad i podwieczorek) oraz opiekę pani pielęgniarki.          

Ad. 4   

Szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 – od 9 listopada do 29 listopada.

Dla uczniów klas 1-3, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19 zapewniamy opiekę w świetlicy, jednakże dopiero po obowiązkowych zajęciach dydaktycznych online. W powyższej sprawie, proszę mailowo kontaktować się z kierownikiem świetlicy, panią Beatą Misztelą (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub przez Librus).

Ad. 5    

Istniejące przepisy dają możliwość zawieszenia funkcjonowania przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego, szkoły lub placówki edukacyjnej, jeżeli występują przesłanki zagrażające życiu i bezpieczeństwu uczniów.

Na liczne zapytania rodziców klas: 0a i 0b, czy możemy podjąć decyzję o wprowadzeniu nauczania zdalnego dla „zerówek”, informujemy, iż zgodnie z wytycznymi podanymi podczas konferencji, można, ale jedynie w sytuacjach zagrażających życiu i bezpieczeństwu uczniów, po uzyskaniu zgody Sanepidu, kuratorium i organu prowadzącego. 

Powyższe zasady wchodzą w życie od dnia 9 listopada do 29 listopada br., z możliwością modyfikacji pkt. 3-5, jeżeli zostanie ogłoszona narodowa kwarantanna.

Nauka przez internet - Designed by iconicbestiary / FreepikGrafika zaprojektowana przez iconicbestiary / pl.freepik.com