W Fundacji Primus obowiązuje kanon 10 wartości, do których należy szacunek, empatia, tolerancja, odpowiedzialność, uczciwość, współpraca, przyjaźń, ciekawość świata, samodzielność oraz kultura osobista.


Wśród działań związanych z realizacją programu nauczania, spotkań, debat, rozmów odnoszących się do wymienionych wartości, jest też szkolny klub wolontariatu.

Zadaniem klubu jest między innymi promocja idei angażowania się w zmienianie świata, rozwój społeczny, wspieranie najsłabszych i wykluczonych oraz zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli, dyrekcji oraz pracowników Fundacji Primus.

 

Wszystkich zainteresowanych zaangażowaniem się w działania klubu wolontariatu "Młody Las"

zapraszam do biblioteki szkolnej - Katarzyna Taraszewska

 

Wolontariat w Primusie to m.in.:

 

1. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Podczas ostatniego 26 finału (w 2018r.) 90 naszych uczniów/wolontariuszy, zbierało na rzecz WOŚP, galeria zdjęć >>>

Mimo zbiórki podczas ferii zimowych - potwierdzona kwota w naszym sztabie to 69 247,32 PLN.

 

 

Podczas 25 finału (w 2017r.) 130 naszych uczniów/wolontariuszy, zebrało na rzecz WOŚP ponad 112 000 złotych. To jest nasz kolejny mega rekord w porównaniu do lat ubiegłych, a przypomnijmy, że sztab WOŚP działał u nas już po raz jedenasty.

 

 

 

 

2. Primusowy Dar Serca

 

Świąteczne kiermasze z własnoręcznie wykonanymi świątecznymi ozdobami oraz charytatywne kawiarenki z domowymi, własnoręcznie wykonanymi wypiekami, na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

 

 

3. Amnesty International - w szkole działa komórka

 

Grupa ma za zadanie kształtować i rozwijać w oparciu o prawa człowieka środowisko szkolne, budować szkolną samorządność, a przez nią społeczeństwo obywatelskie. Działalność ma uwrażliwiać uczniów na problemy nietolerancji i agresji w szkole, pokazywać aktywne metody rozwiązywania szkolnych problemów.

 

 

4. Szlachetna paczka

 

Co roku pomagamy i kompletujemy "paczki z prezentami" zgodne z potrzebami wybranych rodzin.

 

 

 

5. Czytanie najmłodszym

 

W ramach akcji ogólnopolskiej "Cała Polska czyta dzieciom" w Dniu Dziecka starsi uczniowie przygotowują przedstawienia dla młodszych kolegów ze szkoły podstawowej.

 

  • 2017 r.

       

  • 2016 r.

   

 

  • 2015 r.