W Fundacji Primus obowiązuje kanon 10 wartości, do których należy szacunek, empatia, tolerancja, odpowiedzialność, uczciwość, współpraca, przyjaźń, ciekawość świata, samodzielność oraz kultura osobista.

Wśród działań związanych z realizacją programu nauczania, spotkań, debat, rozmów odnoszących się do wymienionych wartości, jest też szkolny klub wolontariatu.

Zadaniem klubu jest między innymi promocja idei angażowania się w zmienianie świata, rozwój społeczny, wspieranie najsłabszych i wykluczonych oraz zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli, dyrekcji oraz pracowników Fundacji Primus.

 

Wszystkich zainteresowanych zaangażowaniem się w działania klubu wolontariatu "Młody Las" zapraszam do biblioteki szkolnej - Katarzyna Taraszewska

 

Regulamin 

 

Wolontariat w Primusie to m.in.:

 

1. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Co roku w naszej szkole prowadzimy sztab WOŚP-u. Nasi wolontariusze (nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice, rodziny, absolwenci i przyjaciele Primusa) prężnie pracują, by nieść dobro! Dziękujęmy!

 

  

 

 

2. Primusowy Dar Serca

Świąteczne kiermasze z własnoręcznie wykonanymi świątecznymi ozdobami oraz charytatywne kawiarenki z domowymi wypiekami na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

 

 

 

3. Szkolna komórka Amnesty International

Grupa ma za zadanie kształtować i rozwijać w oparciu o prawa człowieka środowisko szkolne, budować szkolną samorządność, a przez nią społeczeństwo obywatelskie. Działalność ma uwrażliwiać uczniów na problemy nietolerancji i agresji w szkole, pokazywać aktywne metody rozwiązywania szkolnych problemów.

 

 

4. Szlachetna paczka

Co roku pomagamy i kompletujemy paczki z prezentami zgodne z potrzebami wybranych rodzin.