DANCE MA SENS 2019 - 135 UCZESTNIKÓW!

IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Tańca Dance Ma Sens niestety już za nami. 26 listopada gościliśmy w naszej auli 20 szkół z województwa mazowieckiego. Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałe choreografie. Przez kilka godzin 135 uczestników zaprezentowało się w 9 kategoriach w różnych stylach tanecznych. Było to niesamowite widowisko!!! smiley

Czytaj więcej... >Sukcesy biegowe w liceum!

Hanna Markiewicz i Aniela Gasza reprezentowały nasze liceum w dzielnicowym etapie biegów przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Po biegu na 1500m. złoty medal trafił do Hani, 4 miejsce do Anieli. Dziewczyny pobiegły w pięknym stylu i będą reprezentować szkołę w kolejnym etapie! smiley Gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej... >Mistrzostwach Ursynowa w piłce nożnej chłopców

Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce w Mistrzostwach Ursynowa w piłce nożnej chłopców . W turnieju wzięło udział 16 drużyn . W fazie rozgrywek grupowych wygraliśmy wszystkie mecze i awansowaliśmy do ćwierćfinałów. W meczu, który decydował o awansie do strefy medalowej zabrakło nam do szczęścia niespełna 1 minuty. W samej końcówce straciliśmy bramkę i ostatecznie musieliśmy się zadowolić V miejscem.

Gratulacje dla naszych uczniów !!!!!!
Nauczyciele wfSukcesy w lekkoatletyce

23 maja uczennica naszego gimnazjum - Marcelina Nowakowska wystartowała w finałach 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na stadionie Orła. Marcelina zdobyła 1 miejsce w Warszawie w biegu na dystansie 200 m. Gratulujemy wspaniałej formy i życzymy dalszych sukcesów!

W eliminacjach dzielnicowych świetnie spisały się również młodsze koleżanki- Hania Markiewicz- 3 miejsce na dystansie 600 m oraz Kasia Rudowska- 2 miejsce na 100 m. Również gratulujemy!Dance ma sens relacja filmowa

 

Za nami konkurs dla uczniów 2,3 klas gimnazjum, którym uczestniczyli soliści lub grupy do 8 osób w 2 kategoriach: Hip-hop/new style lub jazz/latino/disco dance/współczesny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i Agnieszce Chrulskiej za organizację wydarzenia. Do zobaczenia za rok , poniżej relacja wideo!

Czytaj więcej... >Dance ma sens

20 marca odbył się w naszym liceum II Międzyszkolny Konkurs Tańca „Dance ma sens”. Wydarzenie pełne pozytywnych emocji, prezentujące taneczne talenty uczniów ursynowskich szkół. W tym dniu widownia obejrzała 19 wspaniałych choreografii w różnych stylach tanecznych. W komisji sędziowskiej zasiedli profesjonalni tancerze i instruktorzy. O oprawę imprezy zadbali nasi wspaniali licealiści Bartek Wójtowicz i Darek Andrzejuk.

Czytaj więcej... >Nasza czołowa alpejka

W drugi weekend listopada na Szczęśliwicach odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Nasza czołowa alpejka, Aleksandra Wojcik z klasy IIb, wygrała trzy konkurencje (slalom, gigant i kombinacja), a w czwartej (slalom carvingowy) zdobyła srebro. Ola w gigancie miała także czas zawodów, co oznacza, że uzyskała najlepszy czas wśród wszystkich startujących zawodników.
Ogromne gratulacje!IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w unihokeju chłopców

Reprezentacja naszej szkoły w składzie :

Bartek Kuligowski, Janek Kruszewski, Kuba Wojciechowski, Piotr Sułkowski , Filip Wroński, Tomek Gwóźdź, Michał Pałasz i Alex Hooymayer zajęłą IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w unihokeju chłopców.

W drodze do półfinałów wygraliśmy 4 mecze . Niestety walkę o medal przegraliśmy minimalnie 1 bramką zajmując miejsce tuż za podium :(

Gratulacje dla całej reprezentacji za wspaniałą grę , walkę i godne reprezentowanie szkoły !!!
Nauczyciel wf
Marek MikielewiczSportowy maj

Maj okazał się miesiącem obfitym w sukcesy sportowe naszych gimnazjalistów.

Po pierwsze, podczas Mistrzostw Ursynowa w lekkiej atletyce Michalina Nowakowska oraz Darek Andrzejuk zdobyli 2 złote medale w biegu na 100 m.

Po drugie, wielkim sukcesem zakończył się dla nich również kolejny etap, mianowicie Mistrzostwa Warszawy. Oboje zajęli drugie miejsce, co dało im awans do etapu wojewódzkiego.

Po trzecie, drużyna naszych uczniów, w składzie: Paula Preuss, Maja Sokołowska, Janek Wagner, Filip Wroński, Kuba Wojciechowski oraz Bartek Kuligowski zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Ursynowa w ringo.

Gratulujemy!
Trzymajmy mocno kciuki za Michalinę i Darka 6 czerwca 2017r. w czasie Mistrzostw Mazowsza.Mistrzostwa Dzielnicy w badmintonie

Reprezentacja szkoły w składzie : Jan Kruszewski , Maciek Kielak i Jan Wagner zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Dzielnicy w badmintonie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie . Większość biorących udział w zwodach to uczniowie na co dzień trenujący w klubach prezentujący duże umiejętności techniczne.

Ogromne gratulacje dla naszych reprezentantów!!!!!!

Nauczyciel wf Marek MikielewiczIII miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski PZN Aleksandry Wójcik

Aleksandra Wójcik zdobyła kolejne trofea. Uzyskała I miejsce w grupie młodzików w XIX edycji -Narciarski Puchar Mazowsza pod Patronatem Prezydenta M.ST. Warszawy i eliminacja memoriał Janka i Grześka oraz III miejsce w kategorii junior C dziewcząt w Młodzieżowym Pucharze Polski PZN 2016/2017.

Ogromnie gratulujemy !IV miejsce w unihokeju chłopców

Reprezentacja naszej szkoły w unihokeju w składzie :Tomek Gwóźdź, Michał Pałasz, Janek Anusz, Kuba Wojciechowski, Jan Kruszewski , Bartek Kuligowski,Sołtyk Andrzej, Tomek Pietraszewski, Franek Teterycz , Bastian Fischer, Darek Andrzejuk i Rafał Mystkowski zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Ursynowa.

Czytaj więcej... >Wyróżnienia Burmistrza dla nauczycieli Primusa!

Szanowni Państwo,

We wtorek 22 listopada w Hali Arena Ursynów odbyła się uroczystość - podsumowanie sportowego roku szkolnego 2015/2016. Wyróżnieni zostali nauczyciele wychowania fizycznego z naszego Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej. Pani Paulina Kochańska oraz p. Grzegorz Smyk podczas uroczystości odebrali wyróżnienia z rąk Burmistrza p. Roberta Kempy.

Czytaj więcej... >Dzielnicowe zawody w tenisie stołowym

W dniu 22.11.2016 w naszej hali odbyły się Mistrzostwa Ursynowa Gimnazjów tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w w ramach L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja dziewcząt z NG 9 w składzie: Paula Preuss i Maja Kiepas zdobyły II miejsce, czyli Vice Mistrzostwo Ursynowa! Reprezentacja chłopców w składzie: Bartosz Wójtowicz, Piotr Płaskonka uplasowali się również na II miejscu w dzielnicy. Serdecznie gratulujemy!

Coroczne zawody Dzielnicowe odbywały się w hali Szkół Fundacji Primus na dwunastu stołach do tenisa stołowego. Organizatorem imprezy międzyszkolnej był nauczyciel naszej szkoły p. Grzegorz Smyk.

Czytaj więcej... >Sukces sportowy Aleksandry Wójcik

Gratulujemy kolejnych sukcesów Aleksandrze Wójcik za zdobycie w XV Warszawskiej Lidze Narciarstwa II miejsca w kategorii Młodzik w konkurencji Kombi Race , za I miejsce w konkurencji Gigant, I miejsce w Slalomie Gigant oraz II miejsca w eliminacjach w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Nauczyciel wf

Paulina KochańskaDzielnicowe rozgrywki tenisa stołowego

22 listopada br., w hali sportowej szkół Fundacji Primus, odbyły się dzielnicowe rozgrywki tenisa stołowego L Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Miło nam poinformować, że i chłopcy, i dziewczęta z naszego gimnazjum zajęli drugie miejsca.

Organizatorem i sędzią głównym zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego w NSP 47 i NG 9, p. Grzegorz Smyk.Dzielnicowe indywidualne biegi przełajowe

27.09.2016 pod Kopą Cwila uczniowie Gimnazjum wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych będącymi eliminacją do 50. Finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Uczniowie zmierzyli się z bardzo wymagającą trasą biegową. Najwięcej problemów sprawiała kilometrowa pętla. Pod jej koniec, na osiemsetnym metrze, zaczynała się cała seria ostrych zakrętów, która zmuszała na ciągłej zmiany tempa.

Czytaj więcej... >OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW NG W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 :

- II miejsce w Mistrzostwach Ursynowa w Ringo w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (reprezentacja: Patrycja Miazek, Julia Popenda – Vincenz, Pascal Fischer, Mateusz Filipiuk).
- IX miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Bigach Przełajowych – Patrycja Miazek 
- III miejsce chłopców  w Mistrzostwach Ursynowa w badmintonie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (reprezentacja: Maciej Kielak, Jan Wagner, Piotr Kozioł).
- IV miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Ursynowa w badmintonie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży  (reprezentacja: Laura Trzaska, Julia Szala).
- III miejsce chłopców w Mistrzostwach Ursynowa w unihokeju  w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (reprezentacja: Jan Kruszewski , Kuba Wojciechowski , Paskal Fischer, Olgierd Pająk , Juliusz Kotruchow, Jan Konior , Jakub Szkopiarek , Antoni  Smoliński, Jan Sitnik, Kajetan Perzyna i Daniel Smoter).
- II miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Ursynowa w unihokeju  w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (reprezentacja: Patrycja Miazek, Laura Błociszewska, Magda Wawrowska, Julia Szala, Magda Głaz, Jagoda Kiełbicka, Paula Prauss, Ola Rostkowska, Elżbieta Borowska).
- I miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Ursynowa w tenisie stołowym  w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (reprezentacja: Patrycja Miazek, Magda Wawrowska).
 - II miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Ursynowa w biegach sztafetowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży 
- II miejsce chłopców w Mistrzostwach Ursynowa w piłce ręcznej w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (reprezentacja: Mateusz Filipiuk , Aleksandr Mussmann, Pascal  Fischer, Olgierd Pająk, Juliusz Kotruchow, Jan Konior,  Antoni Housh, Jakub  Szkopiarek, Antoni  Smoliński, Jan Sitnik, Kajetan Perzyna, Daniel Smoter).
- II miejsce Patrycji Miazek w Finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.
- Mistrzostwa Ursynowa w indywidualnych biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży:
* Patrycja Miazek – I miejsce,
* Julia Szala – V miejsce, 
* Ela Borowska – IX miejsce, 
* Anna Fałkowska – IX miejsce, 
* Marcelina Nowakowska – VIII, 
* Jan Konior – VIII, 
* Juliusz Kotruchow – IX.