Akademia Kariery Primusa


Połączenie koncentracji na uzyskiwaniu konkretnych osiągnięć edukacyjnych z rozwojem osobowości.  


W ramach Akademii Kariery Primusa uczniowie NLO swoje pierwsze dni w nowej szkole rozpoczynają od wyjazdu na Zieloną Szkołę, na której oprócz wycieczek i zajęć integrujących zespół odbywają cykl warsztatów na temat rozpoznawania swoich zdolności i stawiania celów edukacyjnych na najbliższe trzy lata nauki. Do tego celu wykorzystywane są różne narzędzia coachingowe np. Points of you.

        

W programie zajęć w ciągu całego roku są m.in.:


Trening koncentracji, skuteczna komunikacja, zarządzanie emocjami, doradztwo zawodowe


Zajęcia ze „Wstępu do psychologii” - pomagają uczniom w lepszym rozumieniu siebie i innych, rozpoznawaniu swoich mocnych stron i słabości. Jest to najlepszy początek do budowania swojego systemu wartości, stawiania celów życiowych i edukacyjnych oraz odnajdywania motywacji do ich realizowania.


Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym - przed podjęciem decyzji co do wyboru przedmiotów na poziomie rozszerzonym licealiści mają możliwość odbycia  pogłębionej diagnozy zainteresowań zawodowych oraz rozmowy doradczej. Doradca zawodowy jest na stałe do dyspozycji uczniów, jeśli tylko pojawią się u nich pytania i wątpliwości.


Opieka tutora - wybranego przez ucznia. Czytaj więcej...


Organizacja wyjazdów przez samych uczniów - począwszy od zaplanowania przejazdu, opracowania programu wycieczki, poprzez rezerwację noclegów, samodzielne dokonywanie płatności jest prawdziwym sprawdzianem przedsiębiorczości młodych ludzi. Przejęcie określonych zadań i ról w zespole pozwala lepiej zobaczyć w czym każdy sprawdza się najlepiej.  


Dzień Kariery - mamy plan stworzyć możliwość odbycia przez każdego ucznia jednego dnia w wybranym miejscu pracy, poznania „od podszewki” specyfiki zawodu, który wzbudza jego największe zainteresowanie.

 


 

LICEUM DOPASOWANE DO UCZNIA

 

  • Zadzwoń: 648 28 53
  • Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Odwiedź nas: ul. Zoltana Balo 1