"Można oczy zamknąć na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia"

Stanisław, Jerzy Lec

 

 

Kochani, wiadomość specjalna! FUNDACJA PRIMUS prowadząca Szkoły ma 30 lat i 8, 9 ,10 czerwca przewidziano wielkie świętowanie. W imieniu Prezes Zarządu Fundacji, Dyrektora Szkół i organizatorki wieczoru ulubionej przez Was Pani Barbary Łubkowskiej serdecznie zapraszam ABSOLWENTÓW WSZYSTKICH ROCZNIKÓW 10 CZERWCA na BAL TRZYDZIESTOLECIA. Będzie sympatycznie i magnetycznie. Tak jak 10 czy 5 lat temu. Wspólne spotkanie i pogaduchy pomogą wszystkim wrócić do, mam nadzieję, wspaniałych lat spędzonych w naszych szkołach. Jest też szansa, że będzie można chociaż na chwilę oderwać się od smutnej rzeczywistości, jaka jest wokół nas i zatopić się we wspomnieniach. PRZYBYWAJCIE I POWIADAMIAJCIE KONIECZNIE WSZYSTKICH DO KOGO MACIE KONTAKT.

Szczegóły na dole:

 

serdecznie zapraszamy Absolwentów Primusa 10 czerwca na godz. 18:00 na "Talenty 30-lecia" oraz odbywający się później (ok. 20:00) "Bal 30-lecia". Swoją obecność należy potwierdzić do 27 maja, klikając w poniższy link:

https://app.evenea.pl/EVENT/881159-1/

BEZPŁATNY bilet pomoże nam określić liczbę osób i zorganizować catering. DO ZOBACZENIA 😊


Kwiecień, maj 2022 

Jesteśmy u progu ulubionych przez wszystkich Świąt Wielkanocnych. Niestety nie będą one radosne jak zawsze, bo ciągle jeszcze pandemia choć ogłoszono, że jej nie ma, a "za progiem" w Ukrainie bestialska wojna, którą wywołał groźny przywódca Rosji... I cudowna, empatyczna reakcja Polaków pomagająca i wspomagająca w różny sposób uciekającym sąsiadom. Nasza solidarność społeczna jest bezcenna. Mimo wszystko musimy jednak próbować normalnie żyć, bo o destabilizację naszego życia również agresorowi chodzi. Pamiętajcie więc o sobie, swoich rodzinach i przyjaciołach. Bądźcie razem w te Święta i miło je przeżyjcie, wzmacniając się wzajemnie.

W maju matura. Maturzystom życzymy, by w miarę gładko uzyskali na egzaminach tyle punktów, ile trzeba aby dostać się na wymarzoną uczelnię.
A teraz najważniejsze życzenia dla wszystkich na tu i teraz.

ŻYCZYMY SOBIE I WSZYSTKIM SPOKOJU I KOŃCA OKRUTNEJ WOJNY W UKRAINIE, NIEBEZPIECZNEJ RÓWNIEŻ DLA NAS. WSZYSCY CHCEMY ŻYĆ BEZ ZAGROŻEŃ, WOJNY I ŚMIERCI.


Luty, marzec 2022

Czas leci szybko. Minęły Święta, Nowy Rok i te cudowne chwile, gdzie my i nasi bliscy poczuliśmy jak bardzo jesteśmy kochani. Przez cały rok nie zawsze nam się to udaje. Mówimy o pandemii, o pieniądzach, o problemach, trudniej o tym, jak ważni są dla nas rodzina i przyjaciele.

Teraz czas pomyśleć o sobie i zrobić wszystko, by zabezpieczyć siebie i swoje zdrowie. By zadbać o najbliższych, móc przeżywać z nimi piękne chwile i realizować swoje potrzeby oraz marzenia. Tyle ludzi, nawet młodych, codziennie umiera albo w ciężkim stanie walczy o życie. Kochani, dbajcie o siebie, o swoje rodziny i przyjaciół. Na szczęście zbliżają się ferie i czas zimowych urlopów. Jak zawsze zachęcam do aktywnego, bezpiecznego wypoczynku na wyjeździe lub na miejscu, byle na powietrzu – spacery, biegi, nawet rower czy hulajnoga. Zimowe ładowanie akumulatorów dla „zdrowotności”…. bardzo cenne.

Aaaaaa, jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Otwórzcie serca i portfele. Już 30 lat gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Najbardziej chorym i potrzebującym gra z Owsiakiem już nie tylko polskie społeczeństwo. Z dumą wspominamy czasy, kiedy uczniowie Primusa włączali się w te akcje organizując zbiórki, koncerty... na jednym z nich grał nasz absolwent, wtedy już znany muzyk - Marcin Masecki, w innym roku zorganizowano też sztab ursynowski. Jestem przekonana, że nasi uczniowie i absolwenci są empatyczni i chętnie niosą pomoc.


Grudzień 2021

Kochani, za oknami zima i wielka niepewność co z nami i najbliższymi, jak nie zachorować, jak nie zwariować w tym niestety, ciągle trudnym dla nas czasie. A przed nami Święta, spędźmy je w gronie najbliższych rozmawiając o tym co było dobre wspominając nasze piękne chwile oraz tych, którzy od nas są daleko lub odeszli na zawsze, a stanowili ważną część naszego życia .Pomyślmy czy spełniły się nam życzenia składane na 2021 rok .Czy dał nam ten rok radość, może smutek, zastanówmy się co chcemy by się powtórzyło, a czego już nigdy nie chcielibyśmy przeżyć. Niech 2022 rok da wszystkim dużo dobrego zdrowia szczęścia i pomyślności oraz spełnienia własnych potrzeb i marzeń  . Niech wokół nas dzieją się same dobre rzeczy. Niech wszystko co w życiu najlepsze dopiero się w  wydarzy! Optymizm zawarty w tym „co przed nami” jest nam wszystkim bardzo potrzebny.


Listopad 2021

Minęły wakacje, na pewno dla większości udane, dla innych mniej, teraz piękna żółto- czerwono-zielona jesień i……więcej kontaktów z przyjaciółmi, z rodziną. Najważniejszą wartością jest miłość do najbliższych i zróbcie wszystko by ją jak najczęściej odczuwali. Poprawi to humor wszystkim i zdecydowanie podniesie jakość życia. Pamiętajcie też o tych którzy odeszli i ocalcie od zapomnienia to co było w Waszych relacjach najcenniejsze. Nauka i praca wróciła do szkół i biur itp. Zróbcie wszystko by Wasz sposób życia mógł być teraz na Waszych warunkach, a nie musiał wiązać się z obostrzeniami narzuconymi z góry. Przede wszystkim by był bezpieczny dla Was i innych. Dbajcie o siebie, nie szarżujcie bo słupki covidowe znowu idą w górę.


Czerwiec 2021

Wracamy do normalności……..może nie w pełni ale już coraz pewniej. Nareszcie obostrzenia zluzowano, co nie znaczy, że możemy zluzować uważność na siebie i swoich bliskich. Wypoczywajmy ciekawie, rozumnie i BEZPIECZNIE. Życzymy wszystkim absolwentom wspaniałych wakacji, a maturzystom  i studentom Primusa życzymy świetnych wyników i spełniania siebie w dalszej karierze.


Marzec, kwiecień 2021

Wiadomo już z badań, że szkoła nigdy nie była tak kochana i nigdy nie szli tam tak stęsknieni uczniowie, jak teraz. Mam nadzieję, że też macie we wspomnieniach czas kiedy szliście z radością do szkół Primusa - i to nie tylko ze względu na koleżanki i kolegów. Teraz zakaz chodzenia do szkoły dla wielu jest przymusem. Rodziny też już mamy często dosyć, tak zresztą jak i pracy, chociaż o niej kiedyś marzyli. No cóż, nie lubimy totalnych nakazów i trzeba znaleźć sobie najlepszy sposób na swoje życie. Wirusy są i będą, a my musimy się nauczyć jak z nimi postępować, by nie błądzić po omacku i marnować swój czas. Mimo wszystko pamiętajcie, i mówiąc za Hemingwayem że „szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć”, że ruch, właściwe odżywianie i pozbycie się złych wspomnień oraz nienawiści, pozwoli Wam przetrwać  oraz znaleźć właściwą „receptę” na siebie.

Z okazji zbliżającej się wiosny i Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim pięknych przeżyć w rodzinnym i przyjacielskim gronie w realu lub on-line, pyszności, które lubicie oraz pięknej pogody na spacery, rowery itp. Niech nie zepsuje Wam tego……..reżim sanitarny, którego tak wszyscy mamy dosyć, ale pomoże nam zrealizować naszą „receptę” na dalszy czas. 


Styczeń, Luty 2021

Czas leci, a sytuacja ciągle nie zmienia  się. Myślę, że przez pandemię wiele z nas doceniło życie, które dotąd wiedliśmy i zatęskniliśmy już za bliskim uśmiechem, przytulaniem, uściskiem dłoni, czy spotkaniem w ciasnej knajpce albo w kinie, teatrze na koncercie. On-line już nas nie cieszy, ale jest teraz, niestety, koniecznością. Wszyscy zyskaliśmy trochę więcej czasu dla bliskich i przyjaciół. Może warto odświeżyć kontakty z przyjaciółmi z czasów szkolnych, z którymi z różnych powodów, drogi wasze się rozeszły, a przeżyliście wiele wspaniałych oraz czasami trudnych chwil. Spróbujcie!

Dobrzy przyjaciele są jak rzadkie perły naszego życia, trudno je znaleźć i tak naprawdę nie da się ich zastąpić. Wiem, że wiele absolwentów Primusa trzyma się dalej razem, czego szczerze gratuluję.


 

 

Kochani Absolwenci i Przyjaciele, zbliża się do końca rok 2020. Przestępny, który zachował się jak przestępca, oddalił od nas najbliższych lub nawet niektórych zabrał na zawsze. Nie spełnił naszych życzeń i oczekiwań, które pokładaliśmy w nim rok temu.

Nie pozostaje nam nic innego jak patrzeć w przyszłość i wierzyć w to, że Nowy 2021 Rok zachowa nas w zdrowiu, w gronie rodziny i przyjaciół, w szczęściu i pomyślności mając wielkie plany i marzenia ,bo te nie powinny nas nigdy opuścić.

Póki co, idą Święta. Przeżyjmy je w magii, z rodziną i najbliższymi w radości, spokoju, rozmawiając o tym co było dobre i wspominając tych, którzy nie mogą być z nami, i tych co już nie ma. Pomagajmy tym, którzy pomocy potrzebują.

Serdecznie Was  pozdrawiam ….. Halina Karnecka pierwsza, wieloletnia  dyrektorka wszystkich szkół Fundacji Primus – podstawowej, gimnazjum i liceum. 


Listopad, Grudzień 2020

 

Generalnie smutne przemyślenia. Niestety, nie zmieniło się na lepsze. Póki co to nieciekawa jest sytuacja medyczna i polityczna. Nauka zdalna, praca zdalna, wiele ograniczeń. Moje i innych opinie wpisują się, niestety w opinię, że tej jesieni wzrósł strach i poczucie zagrożenia, o czym mówi raport Global State of the Consumer Tracker. Wynika z niego, że Polacy mierzą się z najwyższym na świecie poziomem niepokoju wywołanego pandemią – przebadano 18 krajów na wszystkich kontynentach. Obawy dotyczą m .innymi zdrowia najbliższych, stanu oszczędności, utraty pracy, dokonywania zakupów, pobytów w hotelach itp. Cały raport na stronie www2.deloitte.com.

Nie byłabym sobą gdybym nie wierzyła, że nastąpi czas zmian i warto z całych sił w to wierzyć. Nadzieja, jak mówi stare powiedzenie, umiera ostatnia, a od nas naprawdę wiele zależy byśmy mogli żyć mądrze i pięknie. Zróbmy wszystko to na co mamy wpływ, byśmy my i nasi najbliżsi byli zdrowi, i już dziś mogli się przygotowywać do „normalności” oraz czekających nas pięknych świąt i zimowego okresu.                                                                                                                               


Wrzesień, Październik 2020

 

Kochani Absolwenci i Przyjaciele Primusa,

tyle pozytywnych rzeczy się wydarzyło przez te parę miesięcy……matury w końcu odbyły się, egzaminy na studiach też, uczniowie wrócili do szkół, pracę zawodową można wykonywać nie tylko zdalnie, no i minęły wakacje, cudowne dla wielu. Czegóż jeszcze można chcieć? No właśnie……ciągle z nami jest jednak korona wirus w zakresie, którego tak naprawdę nie znamy, zawirowania polityczne i mnóstwo jeszcze różnych drobnych spraw, które spędzają nam sen z powiek. Co nam pozostaje?.....Nauczyć się żyć w tych warunkach, tu i teraz by budować wewnętrzny spokój oraz  siłę do bycia szczęśliwym według własnego uznania, czego Wam i sobie życzę.


 
Maj, Czerwiec 2020
 
Pandemia pokazuje co tak naprawdę się liczy .Do tej pory wydawało się, że żyjemy w dosyć bezpiecznym i przewidywalnym świecie, a tu, jak za dotknięciem czarodziejskiej wróżki zburzył nam się ten poukładany domek z kart. Nie wiemy kiedy tak naprawdę skończy się to całe zło i czy nie przyjdzie następne. Czy znaleźliście sobie  już odpowiedź, jak teraz żyć i nie zwariować?.....Dobrze każdego ranka postawić sobie pytanie co jest dla mnie naprawdę ważne, kogo, kocham, z kim tak naprawdę chcę się przyjaźnić, co mam do zrobienia najważniejsze dziś, tu i teraz. No właśnie,  nasi absolwenci, abiturienci Primusa, oraz innych liceów już „ w blokach startowych”. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia. Życzymy również naszym studiującym absolwentom by ta letnia sesja wypadła Wam pomyślnie. Dbajcie Wszyscy o siebie i swoich najbliższych, a jak uda Wam się to rozciągnąć na jeszcze innych, to cudownie!

 

Kochani Absolwenci i Przyjaciele Primusa,

tym razem  Święta Wielkanocne na pewno nie będą wesołe, ale mogą być smaczne. Macie dużo czasu by uczestniczyć w ich przygotowaniu. Cały świat zwariował. Życzę wszystkim solidarności i uważności na siebie i drugiego człowieka. Nie traćcie wiary i optymizmu na lepsze jutro, „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”/piosenka Tomka Lipińskiego/.                

 

 

Halina Karnecka pierwsza wieloletnia dyrektorka szkoły podstawowej, gimnazjum i  liceum.


 

Marzec, kwiecień 2020

 

A miało być tak pięknie... Wypoczęci po świętach i feriach, stary rok zamknięty, budząca się wiosna i w perspektywie nowe święta, i co jest? Niepokój, smutek, obawa i strach, na ile damy sobie radę z tym wszechwładnie ogarniającym świat wirusem? Dajmy szansę sobie, najbliższym i innym ludziom, żeby przerwać tę złą passę. Dostosowanie się do obwieszczanych wymogów i trochę optymizmu na pewno nam pomoże. Pozytywnie nastrojeni już jesteśmy zdrowsi! Jakże aktualne są dziś słowa noblistki Wisławy Szymborskiej 

”Czemu ty się zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś – a więc musisz minąć. Miniesz – a więc to jest piękne."

 

Styczeń, luty 2020

 

Za nami polityka, cudowne Święta i udany Sylwester. Przed nami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – warto pomagać bez względu na pobudki. Jedni pomagają bo czują taką potrzebę, inni poprawiają sobie  swoją samoocenę. Korzyści odnoszą wszyscy potrzebujący i to jest najważniejsze.  Czekamy też na śnieg i przerwę zimową. Jeszcze tylko trzeba zaliczyć pierwszy semestr, zarówno w szkole i na studiach, oraz Ci którzy pracują, pozamykać sprawy ze starego roku…….i znowu wolne. Wiele osób wyjeżdża na narty, na wspólne spędzanie czasu.. Cieszy bardzo fakt, że sporo absolwentów Primusa trzyma się razem i tworzą wspólne grupy przyjacielskie często rozszerzone o partnerki lub partnerów.                                                                                                                               

Ciągle Rozpiera nas duma, gratulujemy i cieszymy się z Nobla dla naszej noblistki Olgi Tokarczuk. Jeśli jeszcze nie znacie jej książek to koniecznie weźcie się do czytania. Jest to bardzo ciekawa osoba. Ma pełno świetnych złotych myśli. Teraz jedna z nich………”Skoro można pomyśleć, że może być lepiej ,to znaczy, że już jest lepiej.”  O.T.  Moment niedźwiedzia

 

Listopad, grudzień 

 

           Niełatwe miesiące. Koniec pięknej jesieni, chociaż sprawiedliwości trzeba oddać, że już dawno nie było takiego ciepłego listopada. Listopad dobrze jeszcze wykorzystać na spacery, bieganie, przejażdżki rowerowe czy inne aktywności, byle w miłym gronie najbliższych i przyjaciół.

„W zdrowym ciele – zdrowy duch!” Ta mądra, stara przecież maksyma z końca XIX wieku, przypomina, że troska o dobrą kondycję fizyczną poprawia również samopoczucie, dodaje wiary w siebie i pozwala weselszym okiem spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Jak z tego wynika, każda minuta dla zdrowia świetnie procentuje!  Przed nami grudzień. Już wszystkie sklepy od tygodni nam o tym przypominają.

To też czas refleksji, podsumowań i ……..wreszcie oczekiwanie na piękne rodzinne lub przyjacielskie Święta Bożego Narodzenia.

 

Wrzesień, październik

                    Właśnie pod koniec września żegnamy lato i witamy jesień. To czas powrotów z wakacji  do domu, do szkoły, do pracy. To również czas otwarcia na nowe działania i wyzwania.                         „Nie wiem jak Wy, ale  ja uwielbiam jesień, za grzane wino, gorącą czekoladę, pachnący cynamonem dom, za ciepłe  koce i zaparowane okna, za mgłę, która wita mnie rano. Za świeczki rozpalane nocą.” Ten cytat z „Cierpienia młodego Wertera” Goethego bardzo do mnie przemawia, a do Was?

                    Rozmarzyłam się, a tu rzeczywistość skrzeczy. Niebawem ważne wybory. Idźcie na nie, bo jako młodzi ludzie powinniście mieć wpływ na życie w naszym kraju, na Waszą przyszłość. Jeden głos pomnożony przez miliony może bardzo wiele.

 


 

Rok szkolny 2018/2019

 

Drodzy Absolwenci, tym razem zwracam się do uczniów byłego Gimnazjum Primusa.
                   Z wielkim żalem i nostalgią muszę pogodzić się z tym, że po 20 latach nie będzie już gimnazjum, które tworzyłam wraz ze wspaniałą kadrą pedagogiczną i wielu sympatykami naszej Fundacji. Prowadząc od pierwszego roku szkołę podstawową, otwierając również liceum, powierzono mi także funkcję dyrektora nowej placówki jaką było gimnazjum, które było dla mnie najważniejsze. Przez 6 lat ”żyłam” dosłownie tą szkołą, którą po moim odejściu na emeryturę rozwinął wspaniale dyrektor Adamowicz. Pozostały mi piękne wspomnienia i wiara w to, że nasza wspaniała  młodzież  dawała sobie świetnie radę w szkołach ponadgimnazjalnych i na studiach wyższych. Potwierdzają to Absolwenci, z którymi mam kontakt do tej pory. Życzę Wam kochani ciekawej przyszłości i spełniania marzeń…..i tak jak mówiłam zawsze, żeby Wam się chciało chcieć. 
 
                   Dziękuję, dyrekcji, historycznego już gimnazjum, za zaproszenie na zakończenie roku szkolnego i wspólne przeżywanie rozwiązania tego etapu kształcenia. Oj, a łza się w oku kręci……olbrzymi dorobek, tradycja, wielu świetnych nauczycieli itp.…..szkoda mówić. I komu to przeszkadzało?
                    Entuzjastka gimnazjów, jako formy kształcenia       
 
Halina Karnecka

 


 

 • Maj/Czerwiec

 

To miesiące, na które czekamy cały rok. Piękne, kolorowe, ciepłe i dające nam fajnego powera do życia. Matury…..na szczęście się odbyły, egzaminy na studiach….lada moment, koniec roku w liceach tuż, tuż, mnóstwo pracy w firmach…..bo zaraz urlopy. Niby takie świetne miesiące, ale dzieje się wiele i  niespokojnie….. również w polityce i w pogodzie. Wiele osób dopada zmęczenie wiosenne i wszyscy już chcą ciepła i spokoju. Tuz ,tuż wakacje. Spędzajcie je spokojnie lub szalenie….. ale wg własnych potrzeb i możliwości. Wypoczywajcie, bawcie się dobrze…..ale BEZPIECZNIE.

 


 

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz jaka posiadamy" Albert Einstein

 

Drodzy absolwenci Primusa - maturzyści , trzymamy za Was kciuki, po pierwsze, żeby matura się odbyła, po drugie, żebyście zdali jak najlepiej i dostali się na Wasze wymarzone studia!

 

 

 

                                                                                                     

 

 • Marzec/Kwiecień
 
Coraz więcej słonecznych dni. Czyżby już koniec zimy? Równonoc wiosenna w tym roku 20 marca.   Dni są coraz dłuższe, niebawem przylecą ptaki, a kwitnące roślinki można już zauważyć tu i ówdzie. Bierzcie pod rękę rodzinę oraz przyjaciół …….i na spacery lub krótki wypad w plener. Czas przygotować rowery i inne urządzenia, a przede wszystkim SIEBIE do korzystania z dobrodziejstwa świeżego powietrza i piękna przyrody, które działają energetyzująco i uzdrawiająco. Byle bez smogu! Życzę wszystkim wiosennego poweru. I niech Wam przyświeca myśl, że już niedługo następne święta, które bardzo lubimy.       
 
 Serdecznie pozdrawiam, wiosennie zmotywowana Halina Karnecka
 

 

 

 

 • Styczeń/Luty

Pierwsze dni nowego roku piękne, dla niektórych szaleńcze, a dla wszystkich pełne nadziei. Tak wiele ludzi zagrało , jak co roku, w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy angażując się na miarę swoich możliwości. Nie ma drugiej takiej imprezy, która tak jednoczyłaby  rodaków. Wspaniale zaangażowali się uczniowie i nauczyciele Primusa i zorganizowali wielką imprezę ursynowską. Gratulujemy! A potem nadszedł już tylko ciężki i smutny czas, ale jeszcze bardziej zostaliśmy uwrażliwieni na drugiego człowieka. Każde dobro przekazane innym w różnej postaci, wróci do nas w trójnasób. Nie rańmy się ani słowem, ani  uczynkiem.

 Póki co życzymy  wszystkim absolwentom efektywnego zdawania egzaminów na uczelniach, dobrych ocen semestralnych dla tych co jeszcze w szkołach i spokojnych działań w pracy tym co edukację szkolną mają już za sobą. Wszystkim życzymy cudownych ferii zimowych i pamiętajcie, że aktywność i świeże powietrze dają moc! A w lutym jeszcze karnawał, Walentynki…..zadbajcie o bliskie Wam osoby i bawcie się dobrze.

 

 

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to nie tylko spotkania z najbliższymi, pyszne jedzenie i czas radości. 
To również czas zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co czeka nas w Nowym 2019 Roku. 
Tak więc życzymy Wam dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro pełne nowych wyzwań i chwil !!! 

Halina Karnecka

 

 • Listopad/grudzień 2018

             

Za nami ciepły listopad i czas zadumy nad tymi, których już nie ma, których kochaliśmy, podziwialiśmy, czy po prostu byli z nami blisko, lub obok nas. Teraz już zimno, wietrznie i mokro……ale już blisko do pięknych dni pełnych rodzinnego ciepła i prezentów. Przed nami mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, Sylwester. Pomyślcie o tym, by sprawić przyjemność jakimś drobiazgiem swoim najbliższym i może jeszcze komuś? Dawanie sprawia często większą radość niż dostawanie. A może jest ktoś kto potrzebuje Waszej pomocy? Uporajcie się szybko z powtórkami, sprawdzianami, egzaminami lub sprawami firmowymi wymagającymi podsumowania i zamknięcia. A potem……wypoczywajcie i świętujcie ile się tylko da!
   

 • Wrzesień / październik 2018

„Lato jak cię ubłagać? … Ptaków tyle, zieleni tyle. Lato zaczekaj chwilę” powtarzamy za K.I. Gałczyńskim, a tu rzeczywistość skrzeczy. Szkoła, studia, praca, dzieci. Trzeba zrobić wszystko by nie skrzeczała. Siłę do szybkiego i sensownego poukładania nowej, pracowitej rzeczywistości dało nam słońce oraz piękne dni i noce, jakich nie pamiętają najstarsi ludzie od lat. Teraz tylko czerpać z tego i ochoczo i podejmować się nowych wyzwań, tym bardziej, że nadchodzi szybkimi krokami nasza piękna polska jesień.

Wykorzystujcie każdą wolną chwilę na aktywny pobyt na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Pierwszą propozycję już mam. Zabierzcie ich na Piknik w Kawęczynie (22 września br.). Atrakcji dla wszystkich, jak zawsze, nie zabraknie!

 

Serdecznie pozdrawiam i zapraszamy do Primusa

Halina Karnecka

 

Rok szkolny 2017/2018

 

 • Czerwiec 2018

Zastanawiam się jak wiele z nas żyje tak naprawdę w rytmie od roku szkolnego do wakacji i znowu od roku szkolnego … ? A ten już tuż, tuż! Jeszcze tylko wakacje długo wyczekiwane nawet przez tych, którzy będą pracować. Ale już gdzieś z tyłu głowy mamy pytanie, co od września? Póki co, zastanawiamy się jak spędzić lato i czy po tych 2 gorących miesiącach "wystarczy słoneczka" na lipiec i sierpień?

Jednak bez względu na pogodę, spędzajcie wakacje bezpiecznie i w gronie przyjaciół. Odpoczywajcie ciekawie i aktywnie ładując "akumulatory" na jesienno-zimowe miesiące.

Przesyłam gorące pozdrowienia, Halina Karnecka

 

 • Maj 2018

Jak się czujecie w ten piękny letni majowy czas?

Przyroda kipi, zielono, kolorowo i pachnąco. Lata całe nie było tak ciepło w pierwszy majowy długi weekend i przez okres zdawania matur - przy okazji życzymy Wam świetnych wyników.

Nawet zimni "ogrodnicy" i zimna Zośka były też upalne, a tak nawiasem mówiąc czy wiecie o czym teraz mówię, jeśli nie, to zapytajcie swoich rodziców albo dziadków i ... niech to będzie czas, który im poświęcicie i trochę z nimi go spędzicie.

Wam to dobrze zrobi, a Oni będą szczęśliwi.

 

A przed nami znowu następne bardzo ciepłe dni i już niebawem kolejny długi weekend z majowym Bożym Ciałem, w tle.

I znowu inaczej niż było, bo od kiedy pamiętam zawsze to święto było w czerwcu. Uczcie się, pracujcie i korzystajcie z tych dobroci pogodowych ile sił. Koniecznie aktywnie i na powietrzu!

Jak zawsze pozdrawiam Was serdecznie

Halina Karnecka

 

 • Marzec, kwiecień 2018

Czas zimowego domowego ciepełka już mija. Cóż, że marzec jeszcze zimny, ale często słoneczny i dni takie już długie. Budzimy się do życia !!! Nie tylko aktywnością szkolną czy zawodową człowiek żyje. Kto się mało ruszał musi koniecznie to nadrobić. Okazji ku temu dużo. Przed nami następne już święta i sporo szans na fajnie spędzony czas wśród rodziny i przyjaciół.

Pięknych, słonecznych, pysznych … i zdrowych Świąt Wielkanocnych Wam życzę.

Zdrowie da Wam na pewno ruch i aktywność sportowa. Przyda się, bo przed Wami matury, sesje egzaminacyjne, zwieńczenie projektów i zawodowych wyzwań.

Pozdrawiam Was wiosennie Halina Karnecka

 

 • Styczeń i luty - świetne miesiące.

Po magicznych Świętach Bożenarodzeniowych pełnych ciepła i niespodzianek oraz ulubionej przerwie zimowej, wystarczy tylko trochę mobilizacji do zaliczenia 1 semestru w szkołach, sesji zimowej na uczelniach, czy wykończenie pewnych działań firmowych i ... już czeka nas czas ferii i zimowych wypoczynków.

Karnawał, wyjazdy i sportowe uciechy no i <3 Walentynki <3

Życie jest piękne! Wykorzystajcie je na maksa. Zbierajcie siły do pracy przez 1,5 miesiąca ... bo niedługo znowu Święta tym razem Wielkanocne. Byle do wiosny!

 

Na razie pozdrawiam zimowo. Trzymajcie się ciepło!

Halina Karnecka

 

 • Grudzień

Moi Drodzy, życzę Wam białych, pięknych rodzinnych Świąt, a w Nowym 2018 Roku spełnienia wszystkich życzeń przekazanych Wam przez bliskich oraz byście mieli się z czego cieszyć i nie mieli powodów do smutku, Halina Karnecka

 

 • Listopad i grudzień

 

Czas szybko mija. Już pewnie nabraliście rozpędu w swoich działaniach rodzinnych, szkolnych lub firmowych. Jesień i początek zimy to świetny czas na nowatorskie inspiracje oraz na rozpoczęcie nowych, fajnych rozwiązań w Waszym życiu. Pogoda i wczesny zmierzch sprzyjają rodzinnym i przyjacielskim spotkaniom.

Nie zapominajcie też o własnej aktywności fizycznej, choćby pod dachem i pysznym zdrowym jedzeniu ... no i o tym, że szybkim krokiem zbliżają się już święta. Może warto już teraz, na spokojnie, pomyśleć o drobnych prezentach dla najbliższych?!

                                  

Serdecznie pozdrawiam  Halina Karnecka

 

 • Wrzesień i październik

 

Witam Was serdecznie Drodzy Absolwenci.

Wielu z Was już wróciło, niektórzy jeszcze wypoczywają i kończą się też najdłuższe wakacje dla maturzystów, tak, tak, te 4 miesiące miną pewnie jak z bicza strzelił … pozostaną już tylko wspomnienia. Rozejrzyjcie się koło siebie, zorganizujcie sobie fajnie i ciekawie tych 10 miesięcy do następnych wakacji.

 

Zaplanujcie też spotkania z przyjaciółmi z Primusa i przynajmniej jeden lub więcej kontaktów z nami. Nadarza się już pierwsza możliwość. W sobotę 23 września odbędzie się piknik w Kawęczynie, na który bardzo Was zapraszamy.

 

                                                          Pozdrawiam Halina Karnecka

 


 

 

Rok szkolny 2016/2017

 

 • Czerwiec, lipiec, sierpień 2017

 

Piękne miesiące nie tylko w przyrodzie, ale i w naszych głowach i sercach. Pełne nadziei na zdanie matury, przyjęcie na wymarzone studia lub dostanie się do wyczekiwanej pracy, czy wreszcie nadzieja na przeżycie wspaniałego urlopu, miłości czy dłuższe pobycie z kochaną rodzinką. To wszystko przed nami. A jeśli musicie pracować, to nie 24h na dobę tylko wrzućcie na luz!  Każdy organizm musi się regenerować. Wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

                                                                         Pozdrawiam Halina Karnecka

 

 • Maj 2017

 

Kochani, jak to miło było się z Wami spotkać. Uśmiechnięci, pewni siebie i serdeczni. Rozmowom i uściskom nie było końca.

Wspomnienia mieszały się z teraźniejszością. Nauczyciele, których chcieliście zobaczyć, dopisali.

Nie mogliśmy się nacieszyć słuchając i patrząc, "co z Was wyrosło".

Duma i radość nas rozpierała. Wszyscy bawili się wspaniale. Gimnazjaliści nam pięknie zatańczyli,a ich kabaret rozbawił nas do łez. Ci, którzy nie dojechali mogą to przeżyć dopiero za 5 lat.

Po raz ostatni w tym roku szkolnym zapraszam do Primusa - 7 czerwca.

Serdecznie pozdrawiam Halina Karnecka

 


 

Miesiąc piękny, wiosenny, zielony i zawsze kojarzący się z maturami. Wszystkim życzę wiosennego przebudzenia i pięknych doznań, a naszym absolwentom maturzystom pełnej mobilizacji i koncentracji oraz miłego, skutecznego zdawania egzaminów.

Dla społeczności Primusa maj w tym roku jest szczególny bo obchodzimy 25 lecie powstania naszych Szkół ... i mam nadzieję, że wszyscy, którzy mogą przybędą i spędzimy razem piękne chwile.

Zjazd Absolwentów i Przyjaciół o 20, w piątek 12 maja, ale mile widziani jesteście również o godz. 11 (potwierdzenie obecności prześlijcie do 8 maja, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), bądź o 18, na Gali Primusa. Zapraszamy.

Program 25 lecia znajdziecie na stronie, czytaj więcej

Zawiadamiajcie innych i potwierdzajcie swój udział w tym wielkim Święcie Primusa.

Czytajcie na faceebooku/klubabsolwentafundacjiprimus/.

 

 • Kwiecien 2017

Spotkajmy się na Zjeździe Absolwentów Primusa! Zaznaczcie swoją obecnością przynależność do Społeczności Primusa i jeszcze raz wróćcie do pięknych lat dziecięcych lub młodzieńczych ...

Jest Was już ponad 2000, to wielka rzesza uczniów, którzy skończyli nasze szkoły: podstawową, gimnazjum, liceum. Jeśli do tego dodamy rodziców i sympatyków, nauczycieli i obecnych uczniów, to 25-cio letnia Społeczność Primusa, przyznajcie, daje niezły wynik.

Zapraszam do Primusa w środę 19 kwietnia od 14.30.

Serdecznie pozdrawiam Halina Karnecka

 • Marzec 2017

Absolwenci Primusa łączcie się! Zanotujcie w kalendarzach datę naszego Zjazdu i powiadomcie wszystkich, z którymi macie kontakt.

 

Ocalcie od zapomnienia ważny kawałek Waszego życia. Podzielcie się swymi wspomnieniami i wrażeniami. Może wskrzesicie dawne przyjaźnie? Może wymiana poglądów i doświadczeń korzystnie wpłynie na Wasze przyszłe życie i kariery zawodowe? Więcej informacji i potwierdzenie obecności

Jeśli macie jakieś przemyślenia i propozycje odnośnie naszego majowego spotkania Absolwentów to proszę piszcie, dzwońcie albo zapraszam na spotkanie 22 marca, w środę. Będę na terenie gimnazjum w godzinach 11-16. Liczę na Was.

Serdecznie pozdrawiam Halina Karnecka

 • Luty 2017

Kochani, mam dla Was 2 bardzo dobre wiadomości, pierwsza to, zaktualizowaliśmy nasz profil na facebooku, dołączcie do nas koniecznie >>>

Druga, najważniejsza to … Fundacja Primus ma już 25 lat i w maju w dniach  12-13 , cała społeczność primusowska będzie świętować.

 

W ramach tych obchodów organizujemy

II ZJAZD ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ

na który Was już dzisiaj serdecznie zapraszamy

 

Zarezerwujcie sobie czas 12 maja od godziny 20 i potwierdźcie obecność tutaj >>>

Powiadamiajcie kogo tylko możecie i oczekujcie na nowe, bardziej szczegółowe informacje.

      

Pozdrawiam  

Halina Karnecka

 • Styczeń 2017

Pierwszy miesiąc nowego roku. Zupełnie przyzwoity pogodowo, no i stanowiący otwarcie na ... nowe. Nowe postanowienia, nowe zadania, nowe wyobrażenia tego co nas czeka przez 11 następnych miesięcy.

Oby spełniła się choć połowa otrzymanych życzeń to będzie dobrze. Losowi jednak trzeba pomóc i zaliczyć dobrze 1 semestr -to Ci co uczą się i studiują, a pracujący muszą przyłożyć się by dobrze wystartować, aby zbierać potem owoce swojej pracy. Czyli wróciliśmy do normalności.

Ale jest też szansa na wypoczynek i białe szaleństwo, które tuż, tuż ... łyżwy, narty, sanki, czy trochę wysiłku w siłowni, na basenie lub  hali sportowej podkręci naszą ochotę do wysiłku umysłowego. Byle tylko była odpowiednia pogoda i nie było wszechwładnego smogu, który nie oszczędza ani miast, ani wsi.

 

Do zobaczenia w środę  8 lutego.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

                                                     Halina Karnecka


 

 • Grudzień 2016

Czy już jesteście wkręceni w dobry nastrój, czy czujecie magię zbliżających się Świąt i Nowego Roku? Jeśli jeszcze nie, to obudźcie się. Pomyślcie o rodzinie, przyjaciołach ... o sobie. Zbliża się piękny czas. Warto go miło przeżyć, a drobne prezenciki dla najbliższych i dla Was oczywiście potrafią poprawić każdemu humor. Miło jest otrzymywać prezenty, ale jeszcze fajniej jest dawać. Teraz jest wspaniała moda na dawanie, również swojego czasu, dobrego słowa i humoru. Kto spróbował ten wie.

Pięknych Świąt i bardzo dobrego Nowego 2017 roku ... i dużo miłości do tych co zawsze są blisko nawet jak ich nie ma z Wami.

 

Do zobaczenia w Nowym Roku w Primusie 11 stycznia od godz.15

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

                                                     Halina Karnecka

 

 • Październik, listopad 2016

Dwa trudne miesiące przed nami. Zostały na szczęście miłe wspomnienia z wakacji, a teraz długie wieczory i czas pracy. Większość wypoczęła, naładowała akumulatory i teraz może rozkoszować się piękną kolorystycznie jesienią, nawet jak słota za oknem. Warto też spotykać się ze znajomymi, odnowić przyjaźnie (choćby też te z Primusa), pomyśleć o sobie, o innych. Może coś zrozumiecie, pomożecie sobie i innym. Może wpadną Wam fajne pomysły?

Tego serdecznie życzę ... i zadbajcie o zdrowie, bo zasmarkany i kaszlący towarzysz nawet z najlepszymi inwencjami nie jest atrakcyjny.

 

Zapraszam w czwartek 10 listopada od godziny 14.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

                                                     Halina Karnecka

 

 • Wrzesień 2016

Witam w nowym roku szkolnym tych co już w szkole i w pracy,  tych co mają jeszcze labę ... i zapraszam razem z dyrektorem Adamowiczem na Piknikowe Śniadanie w Primusie w sobotę 17 września w godzinach 11 - 14.

Oj, będzie się działo! Nie muszę zachwalać bo, jak pamiętacie, tradycyjnie wszystkie nasze pikniki są bardzo udane.

 

Zapraszam również do szkoły na wspominki primusowe w czwartek 6 października  od godziny 15 do 17.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

                                                     Halina Karnecka


 

Rok szkolny 2015/2016

 

 • Maj, czerwiec 2016

Miesiące piękne, nie tylko za sprawą rozkwitającej przyrody, ale przede wszystkim kończące pracowity rok szkolny i akademicki, czy zamykające wiele spraw firmowych ... no i tuż tuż, przed wakacyjną labą. Niekoniecznie dla wszystkich, bo niektórzy będą musieli jeszcze raz zdawać egzamin maturalny, oblany egzamin sesyjny, czy wykańczać projekty w firmie. Perspektywa jednak dla wszystkich jest piękna ... las, góry, woda, indywidualnie, z rodzinami, z przyjaciółmi, tylko czas wypoczynku dla niektórych reglamentowany.

Mam informacje, że wielu absolwentów z Primusa współpracuje ze sobą, wypoczywa  razem, odwiedza się. Tak trzymać!

Pięknego i bezpiecznego wypoczynku, szalonych przeżyć! Do zobaczenia po wakacjach.

 

Halina Karnecka

 

Zapraszamy również do szkoły 12 maja w miesiącu matur i mocno trzymamy kciuki za naszych absolwentów zdających egzamin dojrzałości.

 

Zapraszam, Halina Karnecka

 • Marzec, kwiecień  2016

Miesiące pełne zaskoczeń ... zima ... wiosna ... przyroda zwariowała. A my co mamy powiedzieć? Jeszcze nie zdążyliśmy się wymrozić, a tu już tyle ciepłych dni i chorób. Co i rusz przeziębione, kichające i kaszlące osoby. Chorują dzieci, młodzi i starsi. Absencja w przedszkolach, szkołach i firmach ogromna.

A jak Wam idzie? Pamiętajcie, że dobre zdrowe jedzonko i ruch pomogą Wam " stanąć na nogi " i wejść  łatwo w piękny wiosenny Wielkanocny czas. Spędźcie go z rodziną, przyjaciółmi i spróbujcie dostrzec jaki piękny jest świat budzący się do życia.

 

Pysznych, radosnych i aktywnych Świąt ... i do zobaczenia w Primusie, w czwartek 7 kwietnia.

Zapraszam, Halina Karnecka

 

 • Styczeń, luty 2016

Pełni nadziei i optymizmu wkroczyliśmy już mocno w Nowy 2016 Rok. Większość z Was jest bardzo aktywna ... nauka, praca, dom, dzieci.

Tak, tak ... żyjecie w szalonym tempie, podkręcanym jeszcze poprzez Internet, media i wszystkie technologiczne nowinki. Nie zapominajcie o sobie, swoich pasjach, cieszcie się każdą chwilą oraz tym że zaczęła się ... zima.Ładujcie akumulatory w czasie ferii, urlopów czy nawet tylko weekendów. Przeżyjcie ten czas pięknie, zdrowo i sportowo. To Wam zaowocuje, bo następne tygodnie miną szybciej i ciekawiej. Byle do wiosny!

 

Następny dyżur w Primusie oczywiście w czwartek, 10 marca.

Zapraszam, Halina Karnecka

 

 • Grudzień 2015

Piękny czas. Zdecydowana większość z nas uwielbia ten miesiąc i to wszystko co w nim się dzieje.

Kochani Absolwenci i Przyjaciele Primusa, z okazji Świąt życzę Wam abyście trochę zwolnili, przyjrzeli się sobie i siebie pokochali, a już wtedy dużo łatwiej Wam będzie być miłym i kochającym dla najbliższych w te magiczne, piękne dni. W Nowym zaś 2016 Roku  życzę wszystkim miłości, pogody ducha, pozytywnego nastawienia i dobrej energii do działania przez cały rok!

 

Zapraszam do Primusa 14 stycznia już 2016 roku.

Halina Karnecka

 

 • Listopad 2015

... wspominamy tych, których już nie ma - najbliższych, znajomych, wielkie postacie nauki, kultury, sportu, polityki ... dobrze, że jest taki czas, gdzie mogą się zatrzymać najbardziej zabiegani ... i pomyśleć też jak warto przeżywać to swoje życie. A jak? Najpiękniej jak potrafimy!

 

Do zobaczenia 3 grudnia, w czwartek w Primusie.

Halina Karnecka

 

 • Październik 2015

To miesiąc mocno związany z edukacją. Uczniowie szkół już nieźle zakuwają, studenci - jeszcze na luziku, ale już na miejscu i na edukacyjnym rozruchu. Ale też jeszcze coś przyjemnościowego ... Święto Edukacji Narodowej, dzień bez nauki, uroczyste apele, życzenia dla nauczycieli, wyjścia do kina, muzeów, gdzie wszystko dookoła zmienia się tak szybko ... ludzie, technologie, praca, sposób wypoczywania. Niezmienne są tylko wspomnienia o dawnej szkole - nauczycielach, przyjaciołach, kolegach. Wielu z Was ma okazję do zatrzymania się w biegu i uśmiechnięcia się do Waszych szkolnych retrospekcji. Wpłynie to świetnie na poprawę jesiennych smuteczków.

 

Zapraszam do Primusa oczywiście w czwartek 5 listopada.

Halina Karnecka

 

 • wrzesień 2015

Trochę trudno zamienić czas beztroski wakacyjnej czy urlopowej na ten pełen obowiązków pracy i nauki. Może pomogą Wam w tym wspomnienia?              

Przyjeżdżajcie na jesienny piknik Primusa w nowej odsłonie ... tym razem na terenie szkół Fundacji, na Kabatach w sobotę 19 września w godzinach 12-16.

 

Serdecznie zapraszam wraz z Dyrektorem Gimnazjum, Krzysztofem Adamowiczem - Halina Karnecka

 

 • czerwiec 2015

Jakoś "przyczepiły się" do mnie słowa Kuby Sienkiewicza w starej piosence, która wielokrotnie zamykała przed laty dyskoteki na wyjazdach szkolnych, czy pożegnania absolwentów "to już jest koniec, nie ma już nic", często śpiewane na smutno, we łzach. Ile to prozaicznych końców przychodzi człowiekowi przeżywać? Koniec roku szkolnego, pożegnania różnych szkół i wspaniałych ludzi, z którymi spędzało się mnóstwo czasu, koniec wakacji, koniec świetnych chwil wartych zatrzymania ...i jeszcze też wiele innych końców, o których chciałoby się zapomnieć.

 

Te przytoczone słowa, po jakimś czasie, jak emocje opadną, mówią też o otwarciu na nową rzeczywistość. Dla jednych będą to tylko wakacje, urlop ... dla innych całkiem nowy, ciekawy, pełen oczekiwań nowy etap życia. Nowa szkoła, studia, praca, nowy związek. Tak więc Drodzy Absolwenci do zobaczenia we wrześniu, w nowej dla Was rzeczywistości. Ważne byście się w niej świetnie poczuli.

Pozdrawiam Was Halina Karnecka


 

 • maj 2015

Dla mnie najpiękniejszy miesiąc roku, a dla Was? Ciepło zielono, kolorowo i kwitnąco.

Zakwitły kasztany. Zastanawiające skąd one wiedzą, że nadszedł czas matur? Nasi drodzy absolwenci już walczą o najlepsze wyniki. Trzymamy za nich kciuki bo od pomyślności w czasie egzaminów zależą losy wielu młodych ludzi i spełnienie ich marzeń. Niebawem do maturzystów dołączą studenci, bo na sprawdzenie ich wiedzy też nadchodzi już pora. Wszystkim życzymy powodzenia i zrozumienia, że trzeba zrobić co tylko można by szansa na spokojną i lepszą przyszłość była większa, a wiedza, która pozostanie sprawi, że będziemy ciekawsi, mądrzejsi.

 

Do zobaczenia 11 czerwca,w czwartek po 15.

Pozdrawiam Was Halina Karnecka


 

 • kwiecień 2015

To już czwarty miesiąc roku, czy Wam też czas tak szybko płynie? Jeśli nie, to proponuję mnóstwo zajęć i aktywności. Wtedy lepiej się zorganizować (sic!) i ... nawet się nie obejrzycie już będzie czas laby - wakacji i urlopów. Ale wcześniej ... matura, egzaminy. Czas się zabrać do pracy!

 

W przerwie zapraszam do Waszej ulubionej szkoły, oczywiście w czwartek 7 maja od godziny 15.

 

Pozdrawiam Was Halina Karnecka

 

 • marzec 2015

 

Ciepło, zimno ... i znowu ciepło. Miło pomyśleć o wiośnie, tym bardziej, że w perspektywie święta. Już dziś życzę Wam cudownych, zielonych i cieplutkich Świąt Wielkanocnych, pysznego jedzonka, radosnych spacerów ... i w ogóle fajnych dni w towarzystwie miłych Wam osób.

 

Do zobaczenia w Primusie po świętach, 9 kwietnia od godziny 15.

 

Pozdrawiam Was Halina Karnecka

 

 • luty 2015

 

Kochani, co u Was słychać? Uczniowie szkół średnich już po feriach, myślę że udanych, mimo niekoniecznie zimowej aury. Może studentom trochę lepiej i załapali się po pracowitej sesji na troszkę więcej śniegu w późniejszym terminie? A Ci pracujący ... jeszcze urlop przed Wami, czy już po? Jeśli już wszyscy jesteście po, to wypoczęci, z naładowanymi akumulatorami możecie przystąpić do pracy oczywiście, ale przede wszystkim do ... zabawy, bo luty to imprezki karnawałowe - tłusty czwartek, walentynki i zarazem ostatnia sobota karnawału i ostatki. Następną część miesiąca spróbujcie wykorzystać sportowo, bo to zdrowo i dobrze na tym wyjdziecie.

 

A więc miłej zabawy i dużo uśmiechu, a ja zapraszam 5 marca, w czwartek po 15.

Pozdrawiam Was Halina Karnecka


 

 • styczeń 2015

To już nowy rok ... oby spełnił pokładane w nim nadzieje. Póki co to zimy nie widać, a ferie tuż tuż. Po pracowitym końcu semestru w szkołach i na uczelniach, potrzeba dużo śniegu, przyjaciół i fajnych pomysłów by ciekawie i zdrowo się rozerwać.Przypominam, że jest karnawał, trochę interesujących wydarzeń kulturalnych, ciekawe książki, to świetne sposoby na czekanie.

 

A jak przyjdzie zima ładujcie akumulatory na nartach, deskach, łyżwach, sankach i innych urządzeniach, do zobaczenia 5 lutego, jak zawsze w pierwszy czwartek miesiąca, po 15.

Pozdrawiam Was Halina Karnecka

 

 

Maj, Czerwiec 2020

Pandemia pokazuje co tak naprawdę się liczy .Do tej pory wydawało się, że żyjemy w dosyć bezpiecznym i przewidywalnym świecie, a tu, jak za dotknięciem czarodziejskiej wróżki zburzył nam się ten poukładany domek z kart. Nie wiemy kiedy tak naprawdę skończy się to całe zło i czy nie przyjdzie następne. Czy znaleźliście sobie  już odpowiedź, jak teraz żyć i nie zwariować?.....Dobrze każdego ranka postawić sobie pytanie co jest dla mnie naprawdę ważne, kogo, kocham, z kim tak naprawdę chcę się przyjaźnić, co mam do zrobienia najważniejsze dziś, tu i teraz. No właśnie,  nasi absolwenci, abiturienci Primusa, oraz innych liceów już „ w blokach startowych”. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia. Życzymy również naszym studiującym absolwentom by ta letnia sesja wypadła Wam pomyślnie. Dbajcie Wszyscy o siebie i swoich najbliższych, a jak uda Wam się to rozciągnąć na jeszcze innych, to cudownie!

 

 

Wrzesień, październik 2020