Udział w targach to doskonała okazja, żeby poznać ofertę różnych uczelni amerykańskich zainteresowanych rekrutacją w naszym regionie i poszerzyć swoją wiedzę o procesie aplikacyjnym na studia undergraduate w USA. W trakcie targów uczelnie amerykańskie zainteresowane rekrutacją polskich i ukraińskich uczniów na studia pierwszego stopnia (undergraduate) odpowiedzą na nurtujące pytania. Podczas wydarzenia będzie można:

  • Zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych uczelni amerykańskich
  • Zrozumieć kryteria, które warto brać pod uwagę poszukując najlepszej uczelni i programu. Ich wybór może być nie lada wyzwaniem – w Stanach Zjednoczonych ponad 3 tys. akredytowanych uczelni prowadzi programy na poziomie undergraduate.
  • Wziąć udział w sesji informacyjnej na temat wiz studenckich.
  • Dowiedzieć się, jakie są możliwości finansowania studiów na amerykańskich uczelniach.
  • Skonsultować się z doradczyniami edukacyjnymi EducationUSA w językach polskim, angielskim oraz ukraińskim.

Targi będą też okazją do zapoznania się z ofertą American Councils, w tym z Future Leaders Exchange Program FLEX, programem Departamentu Stanu, który w pełni finansuje roczną wymianę do szkoły średniej w USA. Targi odbędą się w środę 15 listopada w godzinach 17:00-20:00 w Centrum Konferencyjnym Golden Tulip Warsaw Centre, ul. Towarowa 2. Wydarzenie odbędzie się w j. angielskim. Obowiązuje bezpłatna rejestracja. Więcej informacji można znaleźć na stronie ambasady.