Zapraszamy uczniów klas 6 – 8 do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych ENGLISH-SPEAKING COUNTRIES IN A NUTSHELL heart

Organizatorzy: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16 im. Tony Halika oraz TOWARZYSTWO EDUKACYJNE SOKRATES.

Konkurs składa się z dwóch etapów – szkolnego (25.02.2022)❗ i międzyszkolnego (27.04.2022)❗

► REGULAMIN - pobierz 

Na każdym etapie uczniowie będą pisać test sprawdzający wiedzę uczestników opracowany przez organizatora na podstawie informacji zawartych we wskazanych przez niego materiałach i stronach internetowych.

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje pani Weronika Laskowska Librusem do dnia 22 lutego 2022

 

Do II etapu konkursu (etapu międzyszkolnego) przechodzi 3 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki.

Dodatkowo, 2 uczniów z najlepszymi wynikami znajdzie się na liście rezerwowej i w zależności od ilości szkół biorących udział w konkursie oraz warunków epidemiologicznych będą mogli być oni dopuszczeni do II etapu.

Międzyszkolny etap konkursu zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 16 im. Tony Halika w Warszawie przy ul. Wilczy Dół 4.

W przypadku braku możliwości przeprowadzenia konkursu stacjonarnie ze względu na restrykcje epidemiologiczne, konkurs może odbyć się w formie online w terminie wskazanym przez organizatora.W II etapie konkursu uczestnicy mają za zadanie rozwiązać test w języku angielskim, opracowany na podstawie materiałów zawartych na podanych niżej stronach:

https://kids.nationalgeographic.com/explore/countries/united-kingdom/

https://kids.nationalgeographic.com/explore/countries/ireland/

https://kids.nationalgeographic.com/explore/countries/united-states/

https://kids.nationalgeographic.com/explore/countries/canada/

https://kids.nationalgeographic.com/explore/countries/australia/

https://kids.nationalgeographic.com/explore/countries/new-zealand/

https://tesokrates.com.pl/aktualnosci/

https://www.facebook.com/SOKRATES.Szkola.Jezykow.Obcych/

Materiały na FB szkoły językowej T.E. Sokrates będą publikowane od końca listopada 2021 r. Ostatni wpis zostanie opublikowany na 3 dni przed etapem międzyszkolnym.

NAGRODY ❗❗❗

Nagrodą główną dla zdobywcy I miejsca jest semestralny grupowy kurs ogólny języka angielskiego w szkole językowej Towarzystwa Edukacyjnego Sokrates. Nagroda może zostać wykorzystana wyłącznie przez zdobywcę nagrody w roku szkolnym 2022/2023. Zdobywcy miejsc II i III otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizator przyzna także wyróżnienia dla uczniów, którzy zdobędą miejsca od IV do X.

LINK DO POBRANIA 3 KSIĄŻECZEK: https://tesokrates.com.pl/aktualnosci/konkurs