Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której Samorząd Uczniowski klas 4-8 zachęca Uczniów naszej szkoły do niesienia pomocy innym.

Chcemy, aby działania zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Uczniom proponujemy następujące działania:

  • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych)
  • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
  • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół

 

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

 

Drodzy Uczniowie,

Jeśli zdecydujecie się na udział w akcji i przygotujecie np. kartki świąteczne, pierniczki, lub dekoracje świąteczne uwiecznijcie je na zdjęciach i prześlijcie do opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas 4-8. Zdjęcia umieścimy na stronie szkoły.

Na zdjęcia czekamy do 20 grudnia 2020 r. na czat w Teams.