12 kwietnia obchodzimy w naszej szkole pamiątkę powstania w getcie warszawskim, którego rocznica przypada w przyszłym tygodniu. Od lat szkoła uczestniczy w akcji „Żonkile”, która ma przypominać o tym tragicznym zrywie przez noszenie jego symbolu – żółtego kwiatu. heart

Dziś uczniowie otrzymali żonkile, które wcześniej wykonywali w ramach wolontariatu oraz zajęć technicznych. Mieliśmy też zaszczyt podsumować wewnątrzszkolny konkurs plastyczno-literacki, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Inspirowane motywem żonkila prace drugo- i trzecioklasistów można podziwiać w holu szkoły na parterze. Również opowiadania pisane przez klasy 4-8, inspirowane „Mirabelką”, „Zdążyć przed Panem Bogiem” i „Medalionami”, wywołały wzruszenie w członkach komisji i we fragmentach będą dostępne niebawem na stronie szkoły.

Najlepsze prace przygotowali: Michał F. i Kalina Ż. z klasy 3b, Alicja S. z klasy 4e, Ksawery z klasy 5a, Bruno z klasy 6d, Agata z klasy 7a i Gabriela z klasy 8a. Wszystkim serdecznie gratulujemy.