Uczniowie zdobywają certyfikaty językowe!
Uczniowie z klasy 8d od grudnia przystępują do egzaminu FCE. Niektórzy podeszli w sesji zimowej, a niektórzy w sesji wiosennej. Mamy już wyniki 9 uczniów - wszyscy zdali śpiewająco! Wśród nich aż 3 może pochwalić się znajomością języka angielskiego na poziomie C1 - Jan Pietrasik, Victoria Bałos i Oliwia Fiedorowicz. Z niecierpliwością czekamy na pozostałe wyniki!WF Online w Primusie
Zobaczcie, jak nasi uczniowie dzielnie radzą sobie na WF online. Cieszymy się, że już niedługo zobaczymy się w hali i na boisku szkolnym! Dopóki to jeszcze nie jest możliwe, działamy bardzo intensywnie w wersji zdalnej. Lekcje prowadzi nasz nauczyciel Pan Hubert Legiędź.Wspólna sprawa
Wspólnie budujemy nowy, interaktywno-sensoryczny plac zabaw! Wczoraj Prezes Fundacji Pani Agnieszka Rychlicka odwiedziła najmłodszych uczniów i razem głosowali na element placu, na którym najbardziej chcieliby się pobawić. Uczniowie mieli bardzo dużo pytań i byli żywo zainteresowani zmianami, które już niedługo wprowadzimy w Primusie.Sprzątamy Las Kabacki!
15 maja razem z SOKRATES Szkoła Języków Obcych będziemy sprzątać Las Kabacki. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w akcji! Pisze o nas haloursynów. Za akcję odpowiedzialny jest samorząd NLO.Projekt Edukacyjny Uniwersytetu Dzieci
Od września rozbudzamy ciekawość dzieci poprzez realizację projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Po zrealizowaniu scenariuszy z projektu dostaliśmy zaproszenie na wykład dedykowany klasom pierwszym „Jak porozumiewają się zwierzęta?” Była to wspaniała podróż w świat zwierząt.Chemiczne sukcesy uczennic Primusa
Zosia Barjasz otrzymała tytuł Laureata Chemicznego Konkursu KWAS o zasięgu mazowieckim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Ponadto Zosia Barjasz oraz Tosia Zając przeszły do finałowego (trzeciego) etapu Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagielońskiego. BRAWO!Michał Rusinek w Primusie!
Czym zajmuje się retoryka i jaka jest jej historia? Jak mówić by brzmieć przekonywująco? Jakich używać argumentów, by przekonać drugą osobę do swojego zdania? Co to są figury retoryczne? Uczniowie klas 7 i 8 od wczoraj znają odpowiedzi na te pytania, gdyż wysłuchali bardzo ciekawego wykładu Michała Rusinka "O retoryce". Wykład odbył się w ramach cyklu "Spotkanie z twórcą".Wycieczka online do Narodowej Galerii Sztuki
Uczniowie klasy 1a odwiedzili Narodową Galerię Sztuki Zachętę. Wybrali się na wirtualny spacer po galerii i uczestniczyli w warsztatach Geometryczna rzeczywistość. Znaleźli odpowiedz na pytanie, dlaczego artyści decydują się ukazać świat w bardzo uproszczony, często zgeometryzowany sposób. Sami wykonali prace tylko jedynie za pomocą linijki i cyrkla. Była to świetna zabawa, nie tylko dla uczniów.Warsztaty tworzenia Motanek
Niedawno uczniowie klas 4 uczestniczyli w warsztatach tworzenia motanek z panią Martą Krajewską. Powstały liczne słowiańskie lalki dobrych życzeń. Uczniowie dowiedzieli się przy okazji o wierzeniach i obyczajach, które towarzyszyły ich powstawaniu. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Tak jak każdy z nas - wszystkie są unikalne i wspaniałe.Wracamy do szkoły!
Od dziś klasy 1-3 wróciły do nauki w trybie stacjonarnym! Uśmiechu i radości nie było końca! Bardzo cieszy nas taki entuzjazm uczniów i mamy nadzieję, że już niedługo wszyscy nasi podopieczni wrócą do Primusa w wersji offline.Strona 107 z 125



