Dziś startują warsztaty z programowania!
Drodzy Uczniowie, zachęcamy Was do skorzystania z możliwości uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach online przygotowujących do programowania i do olimpiady informatycznej. Pierwsze zajęcia odbędą się dziś (12.10) o godz. 18:00 tutaj: kliknij. Harmonogram zajęć: kliknij.Sprawozdanie z wyborów do DSU
7 października 2021 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 4-8. Były one poprzedzone kampanią wyborczą, w trakcie której Kandydaci prezentowali swoje plakaty wyborcze. Warunkiem wzięcia udziału w głosowaniu na Przewodniczącego było okazanie szkolnej komisji wyborczej ważnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem przez ucznia.Ciekawy projekt w NSP
Uczniowie klas 5 uczestniczyli na lekcji biologii w projekcie "Komórka". Projekt ten dotyczył poznania budowy różnych typów komórek oraz wykonania jednego modelu komórki. Uczniowie mogli wybrać komórkę roślinną, zwierzęcą lub bakteryjną. Do wykonania tych modeli wykorzystali oni różne materiały - sznurki, plastelinę, słodycze, galaretkę, kisiel, bibułę, a także owoce. Wykonane modele pokazały, jak pomysłowi są uczniowie i jak wiele pracy włożyli w ich wykonanie. To była świetna zabawa!Sadzimy żonkile!
Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim programie realizowanym przez Hospicjum Dla Dorosłych w Warszawie, polegającym na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei, tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, będą rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.WYBORY DO DSU
Drodzy Uczniowie klas 4-8, zachęcamy Was do udziału w głosowaniu na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego już w najbliższy czwartek.Współpracujemy z Realschule Goldene Aue!
Uczniowie klas 8, uczący się języka niemieckiego, rozpoczęli współpracę z grupą młodzieży ze szkoły Realschule Goldene Aue z Goslar (Niemcy). W ramach wspólnych przedsięwzięć przygotowujemy prezentacje i filmy tematyczne oraz prowadzimy wymianę mailową.Pomagamy!
W dniach 1.09 - 08.10.2021r. z inicjatywy Jerzego Szymczuka z klasy 8 organizujemy zbiórkę darów rzeczowych dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska na Paluchu. Rzeczy, których potrzebują zwierzęta to: koce, ręczniki, pościel (poszewki, prześcieradła, kołdry-NIE MOGĄ BYĆ PUCHOWE!), karma (MOKRA!) najlepiej BRIT lub DOLINA NOTECI. Nie przyjmujemy karm marketowych (WHISKAS itp...)Dzień głośnego czytania
Niedawno świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Klasy pierwsze słuchały "Detektywa Pozytywki "Grzegorza Kasdepke oraz książek z serii "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" To był świetny czas!DSU zaprasza do wspólnej zabawy
Drodzy Uczniowie, jeśli lubicie spacerować i fotografować pejzaże, czekamy na Wasze zdjęcia warszawskiej jesieni. Każdy uczeń może oddać max. 3 wywołane zdjęcia formatu A4 podpisane na odwrocie. Zorganizujmy razem niezwykłą wystawę fotograficzną pt. "Warszawa jesienią".Niezwykła lekcja języka polskiego!😉
Grywalizacja na lekcjach języka polskiego to nic nowego! W Primusie od lat wykorzystujemy gry na zajęciach. W tym roku odkryliśmy grę "Kaleidos" i od razu wypraktykowaliśmy ją w klasach szóstych. Każdy uczeń dostał swoją kartę (jest ich 20, w dodatku dwustronnych). Następnie uczniowie szukali wszystkich części mowy związanych z kartą.Strona 100 z 125



