Dziś startują warsztaty z programowania!

Drodzy Uczniowie,  zachęcamy Was do skorzystania z możliwości uczestniczenia w bezpłatnych warsztatach online przygotowujących do programowania i do olimpiady informatycznej.  Pierwsze zajęcia odbędą się dziś (12.10) o godz. 18:00 tutaj: kliknij. Harmonogram zajęć: kliknij.


Sprawozdanie z wyborów do DSU

7 października 2021 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 4-8. Były one poprzedzone kampanią wyborczą, w trakcie której Kandydaci prezentowali swoje plakaty wyborcze.  Warunkiem wzięcia udziału w głosowaniu na Przewodniczącego było okazanie szkolnej komisji wyborczej ważnej legitymacji szkolnej lub innego dokumentu ze zdjęciem przez ucznia. 

Czytaj więcej: Sprawozdanie z wyborów do DSU



Ciekawy projekt w NSP

Uczniowie klas 5 uczestniczyli na lekcji biologii w projekcie "Komórka". Projekt ten dotyczył poznania budowy różnych typów komórek oraz wykonania jednego modelu komórki. Uczniowie mogli wybrać komórkę roślinną, zwierzęcą lub bakteryjną.  Do wykonania tych modeli wykorzystali oni różne materiały - sznurki, plastelinę, słodycze, galaretkę, kisiel, bibułę, a także owoce. Wykonane modele pokazały, jak pomysłowi są uczniowie i jak wiele pracy włożyli w ich wykonanie.   To była świetna zabawa! 

Czytaj więcej: Ciekawy projekt w NSP



Sadzimy żonkile!

Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim programie realizowanym przez Hospicjum Dla Dorosłych w Warszawie, polegającym na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei, tworzeniu „pól nadziei”.  Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, będą rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.  Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. 

Czytaj więcej: Sadzimy żonkile!



Współpracujemy z Realschule Goldene Aue!

Uczniowie klas 8, uczący się języka niemieckiego, rozpoczęli współpracę z grupą młodzieży ze szkoły Realschule Goldene Aue z Goslar (Niemcy).  W ramach wspólnych przedsięwzięć przygotowujemy prezentacje i filmy tematyczne oraz prowadzimy wymianę mailową. 


Pomagamy!

W dniach 1.09 - 08.10.2021r. z inicjatywy Jerzego Szymczuka z klasy 8 organizujemy zbiórkę darów rzeczowych dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska na Paluchu.  Rzeczy, których potrzebują zwierzęta to: koce, ręczniki, pościel (poszewki, prześcieradła, kołdry-NIE MOGĄ BYĆ PUCHOWE!), karma (MOKRA!) najlepiej BRIT lub DOLINA NOTECI. Nie przyjmujemy karm marketowych (WHISKAS itp...)

Czytaj więcej: Pomagamy!



Zobacz archiwum