Letnie półkolonie „Lato w Primusie 2018” już za nami. Tego roku, w tej cyklicznej formie letniego wypoczynku, odbyliśmy wraz z dziećmi wspólną podróż w świat bajek z różnych stron świataoraz odpowiedzieliśmy sobie na mnóstwo ciekawych pytań, gdyż jak powszechnie wiadomo: „Kto pyta nie błądzi”.

 

Dwa tygodnie wypełnione „po brzegi” super zabawami, przygodami i nauką minęły bardzo szybko.

Oprócz zajęć związanych z tematem przewodnim dzieci doskonaliły swoje umiejętności językowe poprzez gry i zabawy z native speakerem.

Bajki dają nam mnóstwo możliwości. Dzięki nim dzieci poznały niesamowite opowieści, wcieliły się w postać rycerza czy księżniczki. Rozmawiały o wartościach, emocjach, wrażliwości i zrozumieniu dla drugiego człowieka. Kolejny turnus był tygodniem pełnym pytań. Dzięki swojej dociekliwości znalazły odpowiedzi na wiele z nich.

W te wakacje dzieci uczestniczyły  w warsztatach „Lekcje z japońską opowieścią” organizowane w Łazienkach Królewskich. Przeniosły się w świat legend z Kraju Kwitnącej Wiśni. Odwiedziły także Muzeum Etnograficzne, gdzie odkryły różnorodność kultury polskiej poprzez obrazy na szkle malowane. Każdy z nich miało okazję wykonać taki obrazek samodzielnie.

Wspólnie rozwijaliśmy nasze umiejętności artystyczne poprzez wykonanie różnych projektów plastycznych.

Dzieci brały udział w grach i zabawach sportowych na nasz hali sportowej. Dzięki pięknej aurze, która nas nie opuszczała, korzystaliśmy również z terenów rekreacyjnych i sportowych wokół Fundacji.

Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Dwutygodniowy wakacyjny czas sprawił nam i dzieciom wiele radości. Ciekawe co nas czeka za rok????

 

Wakacje! To czas odpoczynku i regeneracji! smiley A my wypełniamy ten czas najmłodszym masą atrakcji i niespodzianek! Zobaczcie jak bawimy się w trakcie Lata w Primusie 2019smiley

 

>>> GALERIA <<<