Zerówki są tak samo przyjaznym miejscem dla dzieci, jak przedszkola - każdy dzień jest tu wyjątkową przygodą pełną nauki, zabawy i niezapomnianych chwil!
Nasze kreatywne wychowawczynie sprawiły, że mijający rok szkolny był niezwykle bogaty w wydarzenia i projekty, które rozwijały dzieci w wielu aspektach. Zachęcamy do przeczytania krótkiego podsumowania!
 
 
Regularne akcje i wydarzenia
 
Co tydzień rodzice uczestniczyli w akcji „Duży czyta małemu”, podczas której czytali dzieciom ulubione książki. Te magiczne momenty rozwijały miłość do literatury i budowały ciepłe relacje w klasie.
 
Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasze klasy przygotowały wzruszające przedstawienie. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek, a licznie przybyli dziadkowie byli zachwyceni występami swoich wnuczek i wnuków.
 
W czerwcu obchodzimy Dzień Rodziny. Dzieci prezentują swoje talenty, wręczają własnoręcznie wykonane upominki, a wspólne świętowanie przy smakołykach umacnia rodzinne więzy. 
 
Rodzice dzielili się swoimi pasjami i zainteresowaniami, inspirując dzieci do odkrywania nowych hobby i rozwijania własnych talentów. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy uczestniczyć w wielu fascynujących wycieczkach, takich jak całodniowa wyprawa do Julinka, warsztaty taneczne na SGGW, wizyta w wiosce Mikołaja w Kawęczynie, Pokój Zagadek oraz Pracownia Zająca na PGE Narodowym.
 
Wspólnie zorganizowaliśmy również radosny piknik z okazji Dnia Dziecka, pełen gier, zabaw i pysznych przekąsek, który dostarczył dzieciom mnóstwo radości.
 
 
Projekty edukacyjne
 
Nasze projekty edukacyjne są fascynujące i uczące. W ramach projektu „Klasa w terenie” dzieci poznawały świat na świeżym powietrzu, ucząc się o pięknie i różnorodności przyrody.
 
Projekt „Planeta energii - kraina bioróżnorodności” zabrał dzieci w podróż po ekosystemach najbliższego środowiska, ucząc odpowiedzialności za przyrodę i szacunku do natury.
 
W ramach projektu „Zwierzę miesiąca” dzieci poznawały nowe zwierzęta, zdobywając wiedzę przyrodniczą i rozwijając swoje zainteresowania. W tym roku poznaliśmy jeża, niedźwiedzia, renifera, lamę, jaszczurkę, ośmiornicę, kruka i łosia.
 
 
 
Obchody nietypowych dni
 
W naszych zerówkach obchodzimy także nietypowe dni, które dostarczają dzieciom okazji do nauki i zabawy. Podczas Dnia Misia poznawaliśmy różne gatunki niedźwiedzi oraz bajki, kreskówki i filmy w których bohaterami były misie. W Dniu Pszczoły dowiadywaliśmy się więcej o życiu pszczół, a w Dniu Kropki rozwijaliśmy kreatywność poprzez zabawy z kropkami. Sadziliśmy roślinki w Dniu Drzewa, poznawaliśmy życie żółwi w Dniu Żółwia, bawiliśmy się w bajkowe postacie w Dniu Postaci z Bajek, promowaliśmy radość i życzliwość w Dniu Uśmiechu oraz czytaliśmy na głos w Dniu Głośnego Czytania.
 
 
Udział w wydarzeniach szkolnych
 
Nasze zerówki aktywnie uczestniczą we wszystkich ważnych wydarzeniach szkolnych, takich jak andrzejki, mikołajki, wigilia klasowa, wspólne kolędowanie, obchody świąt państwowych, święto szkoły, bal karnawałowy i powitanie wiosny. Każde z tych wydarzeń to okazja do wspólnego świętowania i pielęgnowania tradycji oraz integracji grupy rówieśniczej.
 
 
Działalność na świeżym powietrzu
 
Na placu zabaw dzieci spędzają mnóstwo czasu korzystając z różnych atrakcji, piknikując, grając w piłkę i ciesząc się świeżym powietrzem. Sadzimy również roślinki i uczymy się, jak o nie dbać, co rozwija poczucie odpowiedzialności i troski o przyrodę.
 
 
Nasze zerówki to miejsce pełne przygód, które rozwijają wiedzę i umiejętności dzieci, integrując naszą szkolną społeczność. Swoją podróż edukacyjną nasi uczniowie i uczennice będą kontynuowali ze swoimi wychowawczyniami do końca pierwszego etapu kształcenia, czyli do końca klasy trzeciej.
 
To jednak dopiero początek! W następnych klasach, pierwszej, drugiej i trzeciej, czeka na nas jeszcze więcej wspaniałych atrakcji. Przygotujcie się na nowe, ekscytujące projekty, ciekawe wycieczki i niezapomniane wydarzenia, które sprawią, że nauka stanie się prawdziwą przygodą! Dołącz do naszej zerówkowej rodziny i wspólnie odkrywajmy świat w nadchodzącym roku szkolnym!