Program nauczania jest zgodny z nową podstawą programową MEN i przygotowuje uczniów po klasie III do egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej  i językowej.
 

 

 Program nauczania matematyki jest w sposób autorski rozszerzony, pozwala na rozwój zainteresowań uczniów i efektywnie przygotowuje do sukcesów w konkursach matematycznych. Prowadzone będą również zajęcia z matematyki finansowej.

 

 W klasie I prowadzone będą warsztaty przedsiębiorczości realizowane przez pracowników naukowych wyższej uczelni. W klasie II uczniowie będą uczestniczyć w jednym z programów FUNDACJI MŁODZIEŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. W klasie III uczniowie zostaną zapoznani z działalnością prawdziwych firm istniejących na rynku, poznają zasady efektywnego kierowania własnym biznesem. Dowiedzą się jak skutecznie kreować wizerunek swój i swojej firmy, między innymi dzięki dodatkowym zajęciom informatycznym, podczas których nauczą się przygotowywać atrakcyjne druki, materiały oraz filmy reklamowe.