BigHero6

Wszystkich fanów drużyny BigHero6 pragniemy poinformować o finałach, które odbyły się w dniach 6-9 kwietnia w okolicach Sandomierza.

Pierwszego dnia zawodów satelity zrzucane były z samolotu typu Awionetka, a drugiego wyniesione zostały za pomocą rakiety.

Czytaj więcej... >



Finalista Logii

Z radością informujemy, że Rafał Mystkowski uczeń klasy III, zdobył tytuł finalisty XVII Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego Logia.

Gratulujemy Rafałowi!

 



"Ortografia na medal"

Z radością informujemy, że uczennica p. Barbary Łubkowskiej - Julia Skład, kl. IIIc została finalistką Wojewódzkiego Konkursu "Ortografia na medal". Gratulujemy.



Ogromny sukces humanistów NG9

Z radością zawiadamiamy, że uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pani Barbary Łubkowskiej odnieśli ogromny sukces w Międzyszkolnym Konkursie - projekcie "Tobie Warszawo". Gratulujemy sukcesu.

Czytaj więcej... >



Goethe Zertifikat B1

Z radością informujemy, iż czworo naszych gimnazjalistów z klas III, z grupy zaawansowanej z języka niemieckiego: Karolina Drożdż, Bastian Fischer, Maja Rowecka i Olaf Świąć, przystąpili do egzaminu językowego na poziomie B1 i uzyskali Goethe Zertifikat B1.

Serdecznie gratulujemy !!!!!



Finał Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego poświęconego krajom hiszpańskojęzycznym

W dniu 10.03.2017 w naszym Gimnazjum odbył się finał Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego poświęconego krajom hiszpańskojęzycznym.

Pierwsze miejsce zajął Tomasz Olszewski reprezentujący nasze Gimnazjum, drugie miejsce zajął Jan Rasiński z Pierwszego Gimnazjum Autorskiego im. E. Bułhaka, trzecie miejsce zajęła Aleksandra Malita z Pierwszego Gimnazjum Autorskiego im. E. Bułhaka.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele języka hiszpańskiego



Konkursy kuratoryjne

Zakończyła się tegoroczna edycja kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów.

Z wielką dumą i radością informujemy, że wśród finalistów i laureatów znaleźli się i nasi uczniowie, nie tylko z klas trzecich, ale również z drugich, a nawet jeden pierwszoklasista!

Czytaj więcej... >



Międzyszkolny Quiz Realioznawczy z Języka Francuskiego - II etap

W dniu 6.03.2017 w naszym gimnazjum odbył się drugi etap Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego z języka francuskiego. Pierwsze miejsce zajęła Zosia Jackowska z Gimnazjum im. Batalionu AK "Parasol" przy ulicy Hawajskiej, drugie miejsce zajęła Julia Jodła z naszego gimnazjum( klasa Id) oraz trzecie miejsce Marci Rojek z Gimnazjum nr 1 im. Stefana Wyszyńskiego w Raszynie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele języka francuskiego Anna Zbytniewska i Katarzyna Lewandowska



Zwycięstwo w XII Międzyszkolnym Quizie Realioznawczym (2)

Z satysfakcją informujemy, iż w finale XII Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego, w kategorii - państwa niemieckojęzyczne, zwyciężył uczeń naszego gimnazjum - Maciej Chrzanowski. II miejsce zajęła Maja Nowakowska, a III - Ola Rostkowska.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !!!



Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego

Z przyjemnością informujemy, że Maja Rowecka została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego na szczeblu wojewódzkim. Troje uczniów: Bastian Fischer, Karolina Drożdż i Jan Wagner uzyskali tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy !!!



Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier

Z radością informujemy, iż JAN SIWICKI zdobył II miejsce, a TOMASZ OLSZEWSKI III miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier. 6 naszych uczniów uzyskało wyróżnienia za bardzo dobry wynik ( powyżej 80% poprawnych odpowiedzi ), a 6 za dobry ( powyżej 75% ). Oto lista wszystkich wyróżnionych:

Czytaj więcej... >



Deutschfreund

Z radością informujemy, iż Bastian Fischer zdobył I miejsce w pierwszej tegorocznej edycji konkursu języka niemieckiego "Deutschfreund".

16 naszych uczniów uzyskało wyróżnienia za bardzo dobry wynik ( powyżej 80% poprawnych odpowiedzi ), a 5 za dobry ( powyżej 75% ).

Poniżej lista wszystkich wyróżnionych:
wynik bardzo dobry - Maciej Chrzanowski, Mikołaj Drabik, Filip Kozłowski, Aleksandra Wypychowicz, Milena Rokita, Kacper Wiśniewski, Mateusz Boryczka, Julia Ibsen, Hanna Kuzdra, Julia Marcjasz, Dominik Klekowski, Maja Rowecka, Bartosz Wójtowicz, Karolina Drożdż, Matylda Konieczna, Olaf Świąć
wynik dobry - Alan Karwacki, Milena Zajączkowska, Filip Wroński, Zuzanna Kujawska, Julia Skład

Zwycięzcy oraz wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy !!!!!



Verstehen

Z przyjemnością informujemy, iż w konkursie języka niemieckiego "Verstehen" dwaj uczniowie klas I uplasowali się na czołowych miejscach w kraju: Maciej Chrzanowski zajął II miejsce, a Filip Kozłowski - III. W tym samym konkursie wyróżnienia otrzymali: Kacper Wiśniewski, Mikołaj Drabik, Aleksandra Wypychowicz, Hanna Kuzdra, Julia Ibsen, Filip Wroński, Jan Wagner, Bastian Fischer i Karolina Drożdż. Serdecznie gratulujemy !!!!!!!

Designed by Freepik



XV Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

Z radością informujemy, iż w XV Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego do II etapu ( wojewódzkiego ) zakwalifikowało się 21 uczniów naszego gimnazjum z klas I, II i III. Serdecznie gratulujemy !!! II etap odbędzie się 5 stycznia 2017 r. o godz. 15.00 (czwartek)

Designed by Freepik



MAZOWIECKI KONKURS LINGWISTYCZNY

Z przyjemnością informujemy, że w MAZOWIECKIM KONKURSIE LINGWISTYCZNYM (język niemiecki) do II etapu zakwalifikowało się 5 gimnazjalistów: Julia Ibsen, Jan Wagner, Bastian Fischer, Maja Rowecka, Maciej Chrzanowski. Serdecznie gratulujemy !!!!!!!

Designed by Freepik



Quiz Realioznawczy z Języka Niemieckiego

Z przyjemnością informujemy, iż do finału Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego, ( w kategorii - język niemiecki ) zakwalifikowaliśmy Macieja Chrzanowskiego, Maję Nowakowską, Olę Rostkowską i Adama Cieplaka.

Serdecznie gratulujemy !!!!!

Designed by Freepik



Quiz Realioznawczy z Języka Francuskiego

W dniu 26 września 2016 przeprowadziliśmy I etap Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego z języka francuskiego.

Do drugiego etapu z naszej szkoły zakwalifikowali się uczniowie: Laura Misiurkiewicz, Loretta Regucka, Filip Jarosiewicz, Jan Siwicki, Anna Wyrzykowska, Filip Szczepański, Julia Jodła.

 

Gratulacje

Nauczyciele języka francuskiego:
Katarzyna Lewandowska,
Anna Zbytniewska.

Designed by Freepik



Kangur Matematyczny 2016

Z przyjemnością informujemy, że aż dziesięcioro uczniów Gimnazjum zdobyło wyróżnienia w tegorocznej edycji Kangura Matematycznego!

Wyróżnieni uczniowie klas pierwszych to: Piotr Płaskonka (1B), Jan Kruszewski (1B), Patryk Gajda (1B), Julia Ibsen (1C), Piotr Kozioł (1B), Marcelina Nowakowska (1B), Filip Mussmann (1B).

Na wyższych poziomach (kadet 2 oraz junior 1) wyróżnienia uzyskali Olaf Świąć (2B), Wiktoria Wróbel (2C) oraz Dominika Kurpiewska (3A).



Logia16

Miło nam poinformować, że Rafał Mystkowski, uczeń klasy II jest finalistą tegoroczngo kuratoryjnego konkursu informatycznego Logia16.



Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym

Miło mi poinformować, że uczniowie z klas trzecich tj. Wojtek Zacharzewski (największa ilość punktów w szkole), Ania Bąk, Zuzia Witkowska, Kuba Szkopiarek, Bartek Wilk, Gosia Witalis i Alex Mussmann, otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK.

Katarzyna Stojek



Wyróżnienia w "Sprachdoktor"

W drugiej edycji tegorocznego Ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego "Sprachdoktor" ( Jersz ) nasi gimnazjaliści: Julia Ibsen, Jan Wagner, Hania Kuzdra, Karolina Drożdż, Zuzia Kujawska, Pascal Fischer, Maksymilian Pokorski i Patrycja Miazek uzyskali wyróżnienia za bardzo dobry wynik ( powyżej 80% ). Uczniowie : Julia Marcjasz, Antoni Lampart, Gabrysia Welc, Laura Połubińska, Wojciech Zacharzewski i Jan Sitnik zostali wyróżnieni za uzyskanie dobrego wyniku ( powyżej 75%).


Serdecznie gratulujemy!!!!

Designed by Freepik



KOLEJNE SUKCESY ANDRZEJA!

Andrzej Sołtyk z kl. 2A, srebrny Mistrz Świata w indor skydivingu oraz najmłodszy w Polsce samodzielny skoczek spadochronowy, uczestniczył ostatnio w międzynarodowych mistrzostwach w indoor skydivingu- czyli lataniu w tunelu aerodynamicznym.

Czytaj więcej... >



Laureatka w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG"

Z przyjemnością informujemy, iż Julia Remer – Młynarska z klasy 3 C została laureatką w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG. Wymieniona uczennica uzyskała pierwsze miejsce w kraju w kategorii prac indywidualnych na temat „Dynastie królewskie panujące w Polsce”. Jury konkursu wyróżniło ponadto prace Mai Mikulskiej z klasy 3 C oraz Karoliny Fedorowicz z klasy 2 A. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” prowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”

Szkolny Organizator Konkursu
Jacek Trojanowski



Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych

22.04.2016 w Ostrołęce odbyły się finały XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, do których po dwóch wcześniejszych etapach zakwalifikowała się reprezentantka naszej szkoły – Patrycja Miazek.

Trasa przełajowa była dość wymagająca, ponieważ rozpoczynała się na plaży, prowadziła przez liczne zakręty w lokalnym lesie i zakończyła się na piaszczystej ścieżce.

Czytaj więcej... >



Warszawska Syrenka

Z radością informujemy, że uczeń klasy IIc – Mateusz Maciejewski pod kierunkiem pani Barbary Łubkowskiej został ursynowskim laureatem 39. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka i jako jedyny gimnazjalista reprezentował naszą dzielnicę w finale konkursu. Gratulujemy!



"Tobie, Warszawo"

Z dumą zawiadamiamy o sukcesach naszych uczniów, którzy brali udział w Konkursie Projekcie "Tobie, Warszawo!". Wyniki uczniów naszego Gimnazjum:
Konkurs recytatorski: Małgorzata Witalis (wyróżnienie), Anna Pstrokońska (wyróżnienie)
Konkurs plastyczny: Anna Pstrokońska (wyróżnienie)
Konkurs fotograficzny: Zuzanna Witkowska (Grand Prix), Anna Pstrokońska (wyróżnienie), Michał Piekut (wyróżnienie)
Konkurs filmowy: Zuzanna Witkowska (najlepszy film)

Uroczyste zakończenie konkursów odbyło się w Muzeum Niepodległości. Gratulacje!
Szkolny opiekun konkursu Barbara Łubkowska