17 kwietnia odbył się w naszej szkole II etap Międzyszkolnego Konkursu Frazeologicznego ,,Prymusi Frazeologii”.

konkursie wiedzy uczniowie musieli wykazać się znajomością związków frazeologicznych. W tej konkurencji zwyciężyła uczennica naszej szkoły - Julia Biarda, II miejsce zajęła Iga Marusik ze Szkoły Podstawowej nr 306,  a III miejsce – Maksymilian Modliborski z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6.W konkursie plastycznym wzięło udział 7 dwuosobowych zespołów. Zadaniem uczniów było zilustrowanie wylosowanego związku frazeologicznego, m.in. ,,Co kraj, to obyczaj”, „Na pochyłe drzewo i kozy skaczą” czy „Apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Niepokonane okazały się uczennice naszej szkoły l – Barbara Pawłowska i A Siennicka, II miejsce przypadło Julii Kuzio i Aleksandrowi Prejzerowi ze Szkoły Podstawowej nr 306, a III miejsce Ewie Cieniewskiej i Janinie Głowackiej ze Szkoły Podstawowej nr 9.

W tym roku po raz pierwszy uczniowie mogli także nakręcić film, którego tematem byłby wybrany związek frazeologiczny. W tej kategorii wyróżnienia otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej Niepublicznej im. Wiktorii Wiedeńskiej Fundacji Varsovia – Filip Nocznicki, Mikołaj Pietruszka i Tymoteusz Rudnik za film „Biała śmierć” oraz Aleksandra Osiennik, Sara Bielas i Krystyna Cybulska za film ,,Stajnia Augiasza”, a także uczennice naszej szkoły – Urszula Kuzdra i Barbara Mielech – Marciniak za film ,,Stajnia Augiasza”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęć → kliknij